eskort samsun

ÜNYENETHABER

KANSER OLAN ARKADAŞLARI İÇİN SAÇLARINI KESTİRDİLER

KANSER OLAN ARKADAŞLARI İÇİN SAÇLARINI KESTİRDİLER
25 Mayıs 2016 - 13:09

KANSER OLAN ARKADAŞLARI İÇİN SAÇLARINI KESTİRDİLER 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI’NDA ‘SOSYAL SORUMLULUK EMPATİ’ PROJESİ DİKKAT ÇEKTİ

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI’NDA ‘SOSYAL SORUMLULUK EMPATİ’ PROJESİ DİKKAT ÇEKTİ

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir okulda açılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda öğrenciler, lenf kanserinden saçları dökülen arkadaşları için empati yaparak saçlarını kestirdiler.

Fatsa Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleşti. Okul bahçesinde gerçekleşen bilim fuarına Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Akyol, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek ve çok sayıda davetli katıldı. Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı tarafından kurdelenin kesilmesinin ardından öğrencilerin sergilediği 43 proje gelen konuklar tarafından incelendi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda en çok dikkati ise 7. sınıf öğrencisi arkadaşları lenf kanseri olan İclal Kurt için yapılan ‘Sosyal Sorumluluk Empati’ projesi dikkat çekti. Lenf kanseri tedavisi gördüğü için okula gelemeyen ve ilaç tedavisinden saçları dökülen arkadaşları İclal için öğrenciler Turgay Erkoç, Emirhan Yılmazkurt, Resul Karaman, Samet Özcan ve Bilgihan Edkü saçlarını kestirdiler.
Arkadaşları İclal’e destek olmak için öğrencilerin saçlarını kestirdiklerini belirten proje danışman öğretmeni Erdinç İnan, “Sosyal sorumluluk hissettirmek amaçlı bu projeyi öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdik. Okul müdürüne böyle bir proje yapmak istediklerini ve bu anlamda saçlarını kestirmek isteklerini belirtiyor öğrencilerimiz. Müdür bey izin verdi ve bu projeyi bugün gelen konuklarımıza sunduk. Arkadaşlarının yanında olduklarını burada gösterdiler. Projemize bunu konu yaptık. Proje kapsamında İclal’i evinde ziyaret ettik, fotoğraflar çektirdik. Annesi ziyarette bizlere kızı İclal’i bu zamana kadar mutlu görmediklerini belirtti. Bizler de gerçekten çok duygulandık” dedi.
Öğrenciler ise arkadaşları İclal’in saçlarının dökülmesinden dolayı çok üzüldüklerini belirterek, bu konuda farkındalık oluşturmak için bu projeyi yaptıklarını belirttiler.
Kaymakam Yapıcı ve beraberindekiler öğrencileri kutladılar.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-