Ordu’nun Ünye ilçesinde gece saatlerinde başlayan sağanak yağmur nedeniyle ilçenin bir çok yerini sular altında kaldı. Çok sayıda işyeri ile evlerin zemin katlarını su bastı.
Ünye’de gece başlayan ve sabaha kadar etkili olan sağanak yağmur, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Metrekareye yaklaşık 200 kg yağmur yağdığı Ünye’de dereler taştı, cadde ve sokaklar göle döndü. Yağmur nedeniyle çok sayıda iş yerini su bastı. İlçenin Fevzi çakmak mahallesinde evlerin zemin katları su ile doldu.
Başkan Sefasını Vatandaş Cefasını Çekiyor
Vatandaşlar gece başlayan yağışlara tedbirsiz yakalandıklarını bu nedenle maduriyetlerinin fazla olduğu belirterek; “İşyerlerimiz ve evlerimiz sel felaketinden zarar gördü. İletişim çağında yaşadığımız şu zamanda halkı uyarmak bu kadar zor mu? Ünyemiz büyük bir afet yaşadı ve felaketin ucundan döndük. Belediyemiz ve yetkililer en azından bizleri uyarabilirlerdi. Ama biz zarar gördükçe Ünye Belediyesi tarafından aşırı yağıştan dolayı oluşabilecek zararlara karşı önlem almamız için anons verildi. Ünye’de herkes sel uyarısı anonsunu işyerlerini ve eşyalarını az hasarla kurtarmaya çalışırken duydu.
Bunun Adı Becerisizlik
Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar Ünye’de değilmiş. Belediyemizin bu ihmali Başkanımızın şehir dışında olduğundan kaynaklanmış olabilir fakat Başkanımız görevi başında olan Başkan yardımcıları var. Bu kişiler esnafın iş yerleri altüst olana, evleri su basana ve insanlar evlerinde mahsur kalana kadar neredeydiler ? Bu bir doğal afettir, kimse önüne geçemez ama en azından halk uyarılabilirdi. Belediye Başkanı Ünye’de değilse Başkan yardımcılarının ve yetkilerin ihmalkarlığının bedelini vatandaş ödemek zorunda mı ? ” dediler.