eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN AFETİN ARDINDAN İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN AFETİN ARDINDAN İNCELEMELERDE BULUNDU
29 Mayıs 2016 - 18:21

EFEREÜnye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 28 Mayıs tarihinde yaşanan selin ardından afetten etkilenen mahallelerde incelemelerde bulunarak oluşan zararı yerinde inceledi.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’de 28 Mayıs tarihinde etkili olan sağanak yağış sonrası İlçede zarar gören başta Fevzi Çakmak Mahallesi olmak üzere su baskınlarının yaşandığı yerleri ziyaret ederek oluşan zararı yerinde inceledi. İncelemelere Ordu İl Afet Müdürü Osman Işık, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve meclis üyeleri de katıldı. İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Başkan Çamyar, “Ünyemizde 28 Mayıs 13310394_1783801708507946_8506040233235941014_ntarihinde etkili olan yağmur bazı mahallerimizde ciddi hasara sebep oldu. Olayın yaşandığı andan itibaren Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı 145 personel, aynı şekilde Büyükşehir Belediyemize bağlı ekipler tüm imkânları seferber ederek olaylara anında müdahale etmiştir” dedi.
Yaşanan sel felaketinin ardından yaşananların tekrar edilmemesi için önlem alınacağını belirten Başkan Çamyar, “Biz, şuanda şehir merkezinde yeni yapılan yerlerde altyapıyı tamamen yeniden elden geçiriyoruz. Tabakhane Deresi’nin kenarları bir metreye kadar yükseltildi ve ıslah çalışmaları devam ediyor. Eğer Tabakhane Deresi’nin kenarı yükseltilmemiş olsaydı 2006’daki sel felaketi gibi çok daha ciddi zararlar ortaya çıkabilirdi. Alınan önlemler sayesinde yaşanan hasarlar en aza indirildi. Yapılan tespitlerde 18 ev ve 3 işyerinde zarar meydana geldiğini öğrendik. Atatürk Mahallemizde bir evde çökme riski bulunuyor. O evle ile ilgili tahliye işlemleri devam ediyor. Orada kalan ailelerimizi Turizm Otelcilik Uygula Oteli’nde ağırlayacağız” diye konuştu.
Selin yaralarının sarılması için yapılması gereken her şeyi en kısa süre içerisinde yapacaklarını ifade eden Başkan Çamyar, “Yaşanan olayın ardından Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ve milletvekillerimiz bizleri arayarak başta AFAD’ın yapabileceği destekler olmak üzere yapılabilecek ne varsa yapılacağını ve devletimizin vatandaşlarımızın yanında olduğunu ifade ettiler. Ben bir kez daha selden etkilenen mahallelerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” ifadelerini kullandı.DERE ISLAHI FELAKETİ ÖNLEDİ ÜNYE BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAMYAR: “TABAKHANE DERESİ’NİN KENARINI BİR METRE YÜKSELTMİŞTİK. EĞER YÜKSELTİLMEMİŞ OLSAYDI 2006’DAKİ SEL FELAKETİ GİBİ ÇOK DAHA CİDDİ ZARARLA KARŞILAŞACAKTIK” “SELİN YARALARI EN KISA SÜREDE SARILACAK”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-