eskort samsun

ÜNYENETHABER

SAĞLIKTA YETKİ EMİN ELLERDE…!

SAĞLIKTA YETKİ EMİN ELLERDE…!
30 Mayıs 2016 - 12:41

dr

Çok Değerli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımız;

İlimizde 2016 yılında da Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, Sağlık-Sen’in hizmet sendikacılığına duyduğu güveni perçinlemiştir. Bu yılda aramıza katılan Sağlık ve Sosyal Çalışanı üyelerimiz ile birlikte 2500 üyeye ulaşan Sendikamız İlimizde diğer sendikaların toplamından daha fazla bir üye sayısı ile YETKİLİ SENDİKA olmuştur.
SAĞLIK-SEN olarak, sağlık çalışanlarımıza gönül diliyle konuştuk, sağlık çalışanlarımıza seslenişimizde kalbin ve vicdanın kelimeleriyle seslendik Ortak değerlerimizi öne çıkaran yeni bir istikbali inşa etmek için insanı merkeze alan bir dünya düzeni oluşturmak ve emeğin sömürülmesini engellemek için kardeşliğimizin pekişmesi ve kadim medeniyetimizin yeniden inşası için demokrasiyi ve insan onurunu esas alan, emeği değerli kılan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen bir anlayışla yılmadan, yıkılmadan, sarsılmadan mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Değerli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları;

Sağlık ve sosyal hizmet kolundaki tüm çalışanın haklarını koruma ve geliştirme adına ortaya koyduğumuz sendikal mücadelemiz; bundan sonra da üyelerimizden aldığımız güçle daha kararlı bir şekilde devam edecektir.

Temel ilkemiz, sağlık ve sosyal hizmet kolunda adaletsizliği ve eşitsizliği besleyen tüm sorunlu yapılarla mücadele etmektir. Temel felsefemiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gündemindeki sorunları çözüme kavuşturmaktadır. Sağlık-Sen’in yetki döneminin en temel farkı budur.

Bir kez daha belirtiyoruz ki, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, yetkiyi emin ellere teslim etmiştir. Sağlık-Sen Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının haklarını koruma mücadelesinin ne denli büyük bir sorumluluk olduğunun bilincindedir. Daha da önemlisi, Sağlık Bakanlığında, Sosyal Hizmetlerde, üniversite hastanelerinde çalışanların sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilen sendika Sağlık-Sen’dir.

Önümüzdeki dönemde de sendikamız, döner sermaye adaletsizliğinin son bulması, döner sermaye gelirlerinin emekli keseneğine yansıtılması, sözleşmeli personel adaletsizliğinin sona erdirilmesi, insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması için hizmet sendikacılığı mücadelesini daha azimli ve kararlı şekilde sürdürecektir.

Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda, sosyal hizmet kurumlarında ve üniversite hastanelerinde; genel, bölgesel veya yerel düzeyde, üyelerimizin yaşadığı her türlü sorunun çözümü geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de Sağlık-Sen’in öncelikli görevi olacaktır.
Bu düşüncelerle, Sağlık-Sen çatısını tercih ederek, sendikamızı 2016 yılında da açık ara yetkiye taşıyan çok değerli temsilcilerimize ve üyelerimize Şube Yönetim Kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum.

“Bizim için üyelik atılan sıradan bir imza değil, hak ve menfaatlerimiz adına bize verilen emanettir”
Bilal İNANLI
Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı
30.05.2016

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-