eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ata Sporuna Taze Kan

Ata Sporuna Taze Kan
31 Mayıs 2016 - 9:20

a

YİBO’lara Güreşçi Seçildi

Akkuş İlçesi’ndeki okullardan gelen 78 öğrenci geleceğin güreşçileri olmak için minderde ter döktü. Ata sporumuz güreşte geleceğin temsilcileri olacak olan yetenekli çocuklar seçilerek YİBO’lara yerleştirilecek.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun başlattığı ‘YİBO Güreş Projesi’ hayata geçti. Proje kapsamında Akkuş ilçesinde ilköğretim okullar arasında güreş seçmesi yapıldı. Seçmelerde başarılı olan çocuklar YİBO’ya yerleştirilecek. Çocuklar burada bir taraftan fenni eğitim görürlerken diğer taraftan güreş eğitimi alacaklaaaar.

Türkiye Güreş Federasyonu desteği ve 3 milli hakem ile 2 akademisyen gözetiminde yapılan seçmelere gönüllü olarak katılan 78 minik öğrenci denge, esneklik, sürat ve dayanıklılık testlerine tabi tutuldu. Daha sonra teknik heyet tarafından aralarında puansız birer dakikalık toplam 3 küçük müsabaka düzenlendi. Sporcuların galibiyetine ve mağlubiyetine bakılmadan yetenekli olup olmadığı belirlenerek uzman görüşü ile değerlendirmeye tabi tutuldu.

Akkuş Belediyesi Spor Kompleksi’nde yapılan seçmeleri Akkuş Kaymakamı Hüsaaeyin Atila, Belediye Başkanı İsa Demirci, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve İlçe Müdürü Nevzat Akman’da izledi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci yaptığı açıklamada, “Belediye olarak sporun her dalına desteğimiz sürüyor. Bunu belediyesporumuzu faal hale getirerek gösterdik ve birçok branşta müsabakalara başladık. Belediyesporla birlikte belediyemize ait spor kompleksini de hayata geçirerek sporcularımızın hizmetine sunduk. Güreşçi seçmelerinin belediyemize ait spor kompleksinde yapılması bizleri ayrıca mutlu etti. Bu seçmelere katılan çocuklarımızın tamamına yakını belediyesporumuzun sporcuları. Spora ve sporcuya desteklerimiz bundan sonrada devam edecek” diye konuştu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-