eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE AİLE BOYU RAMAZANA MERHABA DEDİ

ÜNYE AİLE BOYU RAMAZANA MERHABA DEDİ
06 Haziran 2016 - 12:06

FRE

Ünye dün olağan üstü günlerinden birini yaşadı.İnsanlar Çoluk çocuk demeden,eşleri ve aileleri ile birlikte Ramazana merhaba dedi.Hoşça vakit geçiren Ünyeliler son olarak iskelede yapılan havai fişek gösterilerini izlediler.Etkinliklere Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve eşi,Başkan yardımcıları,oda ve dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Geleneksel Ramazan Etkinlikleri, Sünnet Şöleni ve Kortej Yürüyüşü ile başladı.
Ünye’de geleneksel hale gelen ve 30 gün boyunca devam edecek olan Ramazan Etkinliklerinin 5’incisi Toplu Sünnet Şöleni ve Kortej Yürüyüşü ile başladı. Etkinlikler, Ünye Yunus Emre Parkı’nda düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni ile başladı. Ünye Belediyesi’nin katkıları ile bir hafta önce sünnet ettirilip iyileşen çocuklar, şölen öncesi aileleri ile birlikte şehir turu attı. Sünnet Şöleni renkli görüntülere sahne olurken, erkekliğe ilk adımlarını atan ve gün boyunca gönüllerince eğlenen 50 çocuk unutulmaz bir gün yaşadı.
ÜNYE’DE RAMAZAN HEYECANI
50 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATTI
Sünnet Şölenine katılarak ailelerin mutluluklarına ortak olan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, burada yaptığı açıklamada, “Peygamberimiz bizlere hayat felsefesi olarak sünneti yani adaleti, doğruluğu, güzelliği ve sevgiyi emanet bırakmıştır. Bu kavramları hayat felsefesi olarak yaşamanın ilk basamağında çocuklarımızı sünnet ettirmektir. Aynı zamanda tıp, sünnet olmayı önemseyerek İnsan sağlığı ile yakından ilişkilendirmiştir. Sünnet, tıbba göre sağlıklı bir tedbir ve sağlıklı olmanın temel gereğidir. Bu vesile ile sünnet merasimini icra ettiğimiz küçük yavrularımızın ömür boyu, Allah resulünün sünnetine bağlı kalmasını ve sünnet üzere yaşamalarını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, anne ve babalarına daha nice mürüvvetlerini görmelerini diliyorum” dedi. Başkan Çamyar, konuşmasının ardından sünnet olan çocukları tebrik ederek çocuklara hediyeler verdi.

CUMHURİYET MEYDANI’NDA MEHTER MARŞI13321668_1786905221530928_7673606755805298336_n
Sünnet Şölenin sona ermesinin ardından etkinlikler, Topyanı’ndan başlayıp Mehteran takımı öncülüğünde gerçekleştirilen Kortej Yürüyüşü ile devam etti. Yürüyüşe Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşün ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter takımı muhteşem coşkusuyla Ünyelileri adeta tarihte geriye götürdü.

 

.Etkinlinler, Ünye İskelesinde devam eden havai fişek gösterilerinin ardından son buldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-