eskort samsun

ÜNYENETHABER

YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR
09 Haziran 2016 - 10:30

grt

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ arasına bu yıl Ordu’dan 4 firma girdi. Bu firmalar arasında en üst sırada olan Durak Fındık AŞ. son 3 yıldır hızlı yükselişini sürdürerek üst sıralarda yer aldı.

Listede 2013 yılında 204. sırada bulunan Durak Fındık A.Ş., 2014 yılında büyüme göstererek 155’inci sıraya, 2015 yılında büyümesini sürdürerek 105. sıraya yükseldi..

Durak Fındık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Durak, yaptığı açıklamada, son iki yılda 99 basamak yükselerek listede 105. sırada yer almaktan gurur duyduklarını söyledi.

Listede 2013 yılında 204. sırada, 2014 yılında 155’inci sırada olduklarını hatırlatan Durak, 2015 yılında büyümeyi sürdürerek 105. sırada yer bulduklarını ifade etti.

Durak Fındık’ın gelişimini anlatan Hasan Basri Durak, “Durak Fındık merhum Mehmet Ali Durak tarafından kardeşleriyle birlikte %100 aile şirketi olarak Ünye’de 1960 yılında kuruldu. 1991 yılında Terme/Samsun’da ikinci fındık kırma tesisi kuruldu. Proje üretim ortağı olarak Organik Çiğ Fındık üretimine başlandı. 2001 yılında Akçakoca cinsi fındığı ile üretim çeşidini artırmak amacıyla Hendek/Sakarya’da üçüncü fındık kırma tesisi kuruldu. 2006 Uluslararası gıda şirketlerinin öncülerinden Cargill firmasının Hendek/Sakarya’daki Fındık İşleme Entegre tesisini satın alınarak yüksek kalitede işlenmiş fındık ürün portföyüne eklendi. Durak Fındık olarak daha kaliteli ürün üretmeye ve daha da büyümeye başladık” dedi.

Şirketlerinin kazanmış olduğu başarıyı A’dan Z’ye herkesin çalışmasına bağlayan Durak, şu açıklamayı yaptı:

“Çalışmak, çalışmak, çalışmak, çok çalışmak ve toplu olarak çalışmak; kişisel değil, ferdi değil ve bütün olarak çalışmak.  A’dan Z’ye elemanlarımızın çalışmasıyla şirketini düşünmesiyle bu başarı sağlandı. Sizin aracılığınızla çalışanlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. En ufak işten en yüksekteki yere kadar herkesin canı gönülden çalışması, yeniliklere ayak uydurması ve devamlı kendini yenilemesi şirketimizin ana başarılarından biridir.”

İşlerini geliştirerek çağa ayak uydurduklarını ifade eden Hasan Basri Durak, “Yenilikler yaparak yürütmeye çalışıyoruz. Allah ülkemize de bize de sağlıklı ve sıhhatli nice başarılar nasip etsin”  dedi.

“Ben değil biz politikası güdülmeli”

“Ben değil biz politikası güdülürse her zaman başarılı olunur” diyen Durak, “Ülkemiz için de geçerli, şirketler için de geçerli. ‘Ben’ değil ‘biz’ politikası güdülürse her zaman başarılı olunacağına inanıyorum. Ben, bir kişidir; biz, çoktur; tek olmak Allah’a mahsustur ” diye konuştu.

Durak, meslektaşlarına başarı için şu tavsiyelerde bulundu:

“Meslektaşlarımıza şöyle bir tavsiye verebilirim. Onlar da ben değil, biz olmanın mücadelesini verirlerse ve de çalışırlarsa, yeniliklere açılırlarsa başarılı olacaklarına inanıyorum. Ünye’deki fındıkçı arkadaşlarımızın iç piyasaya hakim olduklarını ve iç piyasada başarılı olduklarını inanıyorum.”dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-