eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan Yalçın “CHP’yi Kimse Yıldıramayacak”

Başkan Yalçın “CHP’yi Kimse Yıldıramayacak”
10 Haziran 2016 - 13:22

a

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı Ali YALÇIN yaptığı basın açıklamasında;

İstanbul Vezneciler’de şehit düşen Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün cenaze töreninde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik organize ve planlı bir saldırı düzenlenmiştir. Bu tür saldırılardan cumhuriyet tarihimizde çok vardır. Bunlar aslında laik cumhuriyete yapılan saldırılardır. Başta Mustafa Kemal Atatürk’e, İnönü’ye, Ecevit’e de yapıldı şimdi Kılıçdaroğlu’na yapılıyor. Cenaze namazında siyasi provokasyon sağlayacak kadar alçalan, bu yolla şehit cenazelerini bile bölerek halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan zihniyet amacına ulaşamayacaktır. Bu aşağılık saldırıyı icra edenler, kendilerine verilen talimatları yerine getiren birer piyondur.  Hiçbir tehdit ve hiçbir baskının, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri yıldıramayacaktır.  Baskı ve şiddetten medet umanlar amaçlarına ulaşamayacaktır. Türkiye’nin sorunlarından çıkışı, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşme, özgür ve barış içerisinde bir Türkiye mücadelesinde yer almaktır.

Burada sindirme politikası izlenmekte. Hiç kimse sokağa çıkmasın, hiç kimse fikrini beyan etmesin, hiç kimse protesto yapmasın. Her şeyi AKP zihniyeti yapsın, onlar karar versin, bizler de 79 milyon insan da alkışlasın diye bakıyorlar. Gittikleri yol yol değil, yaptıkları işler iş değil. Gizlemeye çalıştıkları, gündem değiştirmeye çalıştıkları konular konu değil. Ama biz ülkemizi seviyoruz, insanımızı seviyoruz. Bizim rant ve çıkar ilişkilerimiz yok. Rant ve çıkar ilişkisi için siyaset yapmıyoruz. Bizim geri plan hesaplarımız yok. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması için, dünyada barışın, ülkede barışın tesisi için uğraşıyoruz, didiniyoruz, siyaset yapıyoruz.

“Hiç kimse CHP’yi yıldıramayacak. Terör örgütü mensuplarını Habur’da davul zurnayla karşılayanların, Dolmabahçe’de mutabakat imzalayanların, Oslo’da terör örgütüyle pazarlık yapanların, terör örgütünün Güneydoğu’da kentlere silah ve mühimmat yığınağı yapmasına göz yumanların işledikleri suçların üzeri, Genel Başkanımıza, milletvekillerimize, il başkanlarımıza saldırılarla örtülemeyecek. Terörü, terörden ve akan kandan beslenenleri lanetlemeye devam edeceğiz.  Herkes bilmelidir ki, şehitlerimize ve ailelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şehit cenazelerine katılmamıza da kimse engel olamayacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik alçak saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor, saldırının ardındaki kişilerin bir an önce ortaya çıkarılmasını bekliyor. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-