Ramazan ayının girmesi ile birlikte sahur saatinde sokak ve mahallelerde davulları ile gezerek vatandaşların sahura kalkmalarını sağlayan Ramazan davulcuları her yıl olduğu gibi bu yılda insanları sahura kaldırmaya devam ediyor.
Bu yıl saatlerin önceki yıllara nazaran daha erken olduğunu dolayısıyla insanların sahura kadar uyumadığını fakat ramazan ayında davulculuk bir gelenek olduğu için bu işi icra ettiğini söyleyen Kaledere ve Çınarlık mahallelerinin davulcusu Mehmet Karayiğit gazetemize açıklama yaptı.
Davulcu Mehmet Karayiğit konuşmasında “Bu işi 2 yıldır yapıyorum. Saat 12.50 de davulumu alıp dışarı çıkıyorum. Ben Kaledere, Çınarlık Mahallesi Güdükkuyu ve dere sokaklarının sakinlerini sahur için uyandırıyorum. Ramazanın eski tadı yok. Bize kaymakamlık izin veriyor. Biz de 1 ay boyunca sahur vakitlerinde davul çalarken Ramazan ayının ruhuna uygun mani, kaside ve ilahiler söylüyoruz .” dedi.