eskort samsun

ÜNYENETHABER

“ÜNYE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK”

“ÜNYE ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK”
21 Haziran 2016 - 3:56
356d6b11-9691-4f14-9d5a-4dd4006f5d22BAŞKAN YILMAZ: “BİR OLDUĞUMUZU BU DEV ORGANİZASYONLA GÖSTERMİŞ OLDUK
Ünye’nin Büyükşehir Ordu’nun güzide ilçelerinden biri olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “İftar programları düzenlemekteki amacımız; yemek değil, bir ve beraber olmak. Kardeşler topluluğu olarak bizler bu birliği, Ünye iskelesindeki bu dev organizasyon ile göstermiş olduk” diye konuştu.
“ÜNYE HÜKÜMETİMİZİN DE TAM DESTEĞİNİ ALARAK BU DÖNEM ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK”
Ünye’nin hükümet desteğini de arkasına alarak bu dönem altın çağını yaşayacağını ifade eden ve verilen taahhütlerin takipçisiyiz diyen Başkan Enver Yılmaz, “Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde sorun giderildi. Büyükşehir Belediyemiz yeri belirledi ve Belediyemizin katkılarıyla zemin etüd çalışmaları yapılıyor. Sonra da inşallah Ünye OSB’yi, kamulaştırma kaynağını hükümetimiz oluşturduktan sonra hızlı bir şekilde başlayıp bitireceğiz” şeklinde konuştu.
“ÜNYE LİMANI’NIN YATIRIM PROGRAMINA ALINMASINI İSTİYORUZ”
Büyükşehir Ordu’nun prestij projelerinden olan Ünye Limanı’nda yerel yönetim olarak yapılacak bir işin kalmadığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Ünye Limanı ile ilgili ciddi bir kaynak oluşturulması gerekiyor, projenin fizibilite raporu çıktıktan sonra gelecek yıl ve ondan sonraki süreçte gereken desteği Başbakan Yardımcımız ve milletvekillerimizden bekliyoruz” dedi.
“ÇAMLIK PROJESİ’NDE AY SONUNDA İHALEYE ÇIKILIYOR”
Çamlık Projesi’nde Haziran ayı sonunda ihaleye çıkılacağının müjdesini veren Başkan Enver Yılmaz, “İnşallah Çamlık, bütün Ünyeli hemşehrilerimizin dinlenme mekânı olacak. Ünye’nin sembol yerlerinden biri olacak” diye konuştu.
“180 BİNADA CEPHE GİYDİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK”
Ünye’de 180 adet binada, ilçenin mimari yapısıyla örtüşecek şekilde, 1 yıl gibi kısa bir sürede cephe giydirmesi yapılacağını belirten Başkan Yılmaz, “İlçemizin görselini Ünyelilerimize yakışır bir hizmet olarak sunmuş olacağız. Ünye, yapılan tüm hizmetlere layıktır. Verdiğiniz destek,  bütün yatırımların sonuna kadar takibi için bizim sorumluluğumuzu artırmıştır” diye konuştu.
“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEK TEK HAYATA GEÇİRİYORUZ”
Büyük Camii’nin önündeki projenin bittiğini ve ihaleye çıkılacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Niksar Caddesi’ni asfaltladık. Hükümet Caddesi’ni asfaltladık ve kaldırımını yaptık. Saray Caddesi’nin 7 km’sini asfaltlayıp kanalizasyonu, elektriği, doğal gazı yerin altına aldık. Ünye Kültür Merkezi’nin temelini Ünye Belediyemizin katkısı ve Başbakan Yardımcımızın katılımıyla attık. Seçim döneminde gerek ben gerekse Ünye Belediye Başkanımız ne söz verdiysek tek tek yapacağımız gibi, verdiğimiz sözlerin çok daha fazlasını hayata geçireceğimizden hiç kimse endişe etmesin” dedi.
BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ: “RAMAZAN HEPİMİZİN ÇEHRESİNE SEVİNÇ KATIYOR”
Ünye iskelesinde 6 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar programında vatandaşlara hitap eden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ramazan ayının herkesin çehresine ümit, ışık ve sevinç kattığını dile getirdi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Milletimizin en büyük özelliği Allah’tan başkasına kulluk etmemesidir. Bu millet bu özelliğini tarih boyunca taşıdı, bugüne kadar getirdi. Milletimizin güçlü şekilde yoluna devam etmesi, bu özelliklerini kuşanarak hayatını sürdürmesiyle mümkündür” şeklinde konuştu.
“BU MİLLET, TERÖRE VE ARKASINDAKİ AĞABABALARINA EN GÜZEL CEVABI VERECEK”
 Bugünlerde de milletin önüne başka engeller çıkarılmaya çalışıldığını ifade eden Kurtulmuş, “Terörü, aramızda bir fitne ve bu milletin hızlı şekilde yürümesini engelleyen bir çukur olarak önümüze çıkarıyorlar. Terör dediğimiz şey, sadece 3-5 çapulcu ve terör örgütü mensubundan ibaret değildir. Terör, arkasında her türlü gücü olan, her türlü iç ve dış mihraklar tarafından desteklenen, sırtı sıvazlanan ve eline silah verilen, siyaseten desteklenen, Türkiye’nin önünü kessin ve büyük bir ülke haline gelmesini engellesin diye şımartılan bir örgüttür. Bunu hem PKK’ya hem DAEŞ’e söylüyorum. Hiç kimse sormuyor, bu örgütler bu silahları nereden buluyor? Güya bütün dünya DAEŞ’in karşısında. Bu adamlar bu gücünü Türkiye’ye karşı nasıl yönetiyor ya da 40 yıldır bu memlekette binlerce insanımızın ölümüne neden olan bu PKK, bu gücü ve bu silahları nereden buluyor? Sadece bu soruyu sorsak ve bir an düşünsek Türkiye’nin ne büyük bir oyunla karşı karşıya kaldığını hep beraber görmüş oluruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet nasıl ki geçmişte Osmanlı’yı ve Türkiye’yi parçalamak isteyenlere cevabı en ağır şekilde verdiyse, hiç şüpheniz olmasın bu terör örgütlerine ve bunların arkasındaki ağababalarına da cevabını en güzel şekilde verecek” dedi.
“TÜRKİYE’Yİ BÖLMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Tüm bu olaylar ile iftar ve sahur sofralarındaki birlik ve dirliğin dağılmasının istendiğini ifade eden Kurtulmuş, “Onlar bilmiyorlar mı Türkiye’yi bölmeleri mümkün değil. Ama istiyorlar ki halkın gönlünü ve zihnini bölsünler, halkı birbirine karşı düşman hale getirsinler, korkutsunlar ve içlerine kapatsınlar. Bunların hiçbirine müsaade etmeyeceğiz. Bu sofralar olduğu sürece, Allah’ın izniyle hiç kimsenin ülkemizin önünü kesmeye gücü yetmez. Biz ancak Allah’a inanır ve ancak Allah’a kulluk eder, ondan başka kimseye karşı kul ve köle olmaz, ondan başkası önünde diz çökmeyiz. Biz yolumuza birlik ve beraberlik içinde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“HİZMET SIRASI BİZDEDİR”
Seçimlerde halk tarafından gereken desteğin verildiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Artık hizmet sırası bizde ve Türkiye’nin her köşesine karış karış bu hizmetleri götürüyoruz. Ordu’da hem hükümet hem de yerel yönetimlerimiz olmak üzere omuz omuza çalışıyoruz. İlimizde henüz yapılamamış işler olabilir ancak milletin talebi olup da bize intikal eden işlerin neredeyse tamamı yapılıyor. Bu 3 yıllık süre içinde hiç durmayacağız, duraksamayacağız. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bütün çalışmalarımızı bitirdik, son noktaya geldik. Gençlik Merkezi, Kültür Merkezi ve bütün bu çalışmalar da hızlı bir şekilde tamamlanacak. İnşallah temelleri atılan Ünye Belediyesi Ticaret Merkezi’nin de 20 ay sonra açılışını yapacağız” dedi.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-