eskort samsun

ÜNYENETHABER

TOZDAN BIKAN MAHALLELİ YOL KAPATTI

TOZDAN BIKAN MAHALLELİ YOL KAPATTI
22 Haziran 2016 - 14:03

TOZDAN BIKAN MAHALLELİ YOL KAPATTI

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yollarının yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, toz ve çamurdan bıktıklarını belirterek, yolu kapatıp şantiye kamyonlarının önünü kesti.

İlçeye bağlı Hoylu Mahallesi’ndeki vatandaşlar, şantiye kamyonlarının mevcut asfalt yollarını perişan ederek bozduğunu ve bu yüzden toz ve çamurdan kurtulamadıklarını belirttiler. Evlerinin çevresinde bulunan taş ocaklarına yük taşıyan ağır tonajlı kamyonların yollarına verdiği zararlardan dolayı vatandaşlar, şantiyeye giden yolu trafiğe kapattı. Yolun açılması için Fatsa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.
Kamyonların geçişine izin vermeyen mahalleli, şantiyenin ve araçların çıkardığı toz nedeniyle çocuklarının hasta olduğunu, bahçelerindeki meyveleri bile yiyemediklerini ifade ettiler. Hoylu Mahallesi Muhtarı Yaşar Parlayan, “Vatandaşlarımız bana bu yolun ne zaman yapılacağını soruyorlar. Ben de yetkililerle görüşmelerim sonucunda beni devamlı erteliyorlar ve mahalli halkına yalancı duruma düşüyoruz. Bize tam tarih verseler, bizler de ona göre durumumuzu ayarlayalım. Kamyonların çalışmasını engellemiyoruz ama çamur toz bizi çok bunalttı. Yollarımızın yapılmasını istiyoruz. Yetkililerin yanına gidiyorum, bizleri gün erteleyerek gönderiyorlar. Kesin net cevap vermedikleri sürece yolu açsak bile yine kapatırız” dedi.
Toz ve çamurdan dolayı rahatsızlandıklarını belirten vatandaşlar ise, “Yolumuz biran önce yapılsın. Bizler burada mağduruz. Kimsenin bizim sağlığımızla oynamaya hakkı yoktur” dediler.
Jandarma yolun açılması için muhtar ve vatandaşlara uyarılarda bulundu. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşen mahalleli, yolun yapılacağı sözünü almaları üzerine eylemi sonlandırdı.

BAYRAMIN İLK HAFTASI YOL ASFALTLANACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Daire Başkanlığı Fatsa Temsilcisi Selahattin Mut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “752 kilometre sıcak asfalt projesi kapsamında Hoylu Mahallesi yolu yapımı gerçekleşecek. Hava şartları olumsuz seyrettiği için bölgemizdeki çalışmalar planladığımız gibi gitmedi. Bu ay itibariyle çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bayramın ilk haftası gibi bu yolun yapılmasını planlıyoruz. Çalışmalarımız bu yönde olacak” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-