Ünye ilçesinde, “Teröre Lanet, Şehitlere Saygı” yürüyüşü yapıldı.
Hakkari ,Cukurca ilçesinde hain pusuda yaşamını yitiren ve şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kerim Örtücü için Ünye’de Alperen ocakları ve Ülkü Ocakları tarafından “Teröre Lanet, Şehitlere Saygı” yürüyüşü düzenledi.
Fevzi Çakmak mevkisinde başlayan ve yaklaşık 2bin kişinin katıldığı yürüyüş, Cumhuriyet Meydanında devam etti, Şehit evinde sona erdi. Araç sürücüleri gruba korna çalarak destek olurken bazı vatandaşların ise evlerinin balkonlarında Türk bayrakları açtıkları gözlendi.
“Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Ünye uyuma şehidine sahip çık” gibi çeşitli sloganların atıldığı yürüyüş, gruptakilerin saygı duruşunda bulunmaları ve İstiklal Marşı’nı seslendirmelerinin ardından dağıldı.