Hakkari Çukurca’da hain pusuda şehit düşen Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kerim Örtücü memleketi Ünye’de düzenlenen törenle gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.Şehidin naaşı Samsun-Çarşamba Havalimandan memleketi Ünye’ye getirildi. Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda saat 15.00’de binlerce kişi tarafından karşılanan Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kerim Örtücü’nün töreninde Ünye meydanı tarihi anlarından birini daha yaşadı.Bayraklarla donatılmış ve kırmızıya bürünmüş Ünye Şehidine son görevini yerine getirdi.
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yola döşenen el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Kerim Örtücü memleketi Ünye’de albayraklar ve tekbirler eşliğinde karşılandı..
Törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Başkanlıoğlu, Giresun Jardarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Ergün Taşçı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur ÇelenkAk Parti ilçe Başkanı Arif Ergün,Garnizon Komutanı ,İlçe Belediye Başkanları,siyasiler,bürokratlar,mülki amirlerinde aralarında bulunduğu yaklaşık on bin kişi katıldı.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şehidin anne basa ve kardeşlerine taziyede bulunurken onlara sarılarak teselli etti.
Cenazede Şehit Kerim Örtücü’nün 48 yaşındaki annesi Maide, 51 yaşındaki babası Ahmet Örtücü ve iki kardeşi metanetlerini korurken, aile fertleri ve akrabaları şehidin naaşı tören alanına getirilirken hep birlikte asker selamı durdular.
Ünye Cumhuriyet Meydanını düzenlenen törene çevre illerden, ilçelerden akın akın insan toplulukları geldi.Ünye şehidine sahip çıkarken hiçbir vatandaş bu acıya kayıtsız kalmadı, evlerinden çıkarak meydanı hınca hınç doldurdular.
Tören saygı duruşu ile başladı, ardından istiklal marşı ,Şehit Uzman Çavuş Kerim Örtücü’nün öz geçmişi okundu. Şehidin naaşı meydana getirilirken dualar okundu,tekbirler edildi.Şehit Uzman Çavuş Kerim Örtücü’nün meydanda kılınan cenaze namazının ardından göz yaşları içinde Taflancık köyünde aile kabristanlığındaki ebedi istirahatgahına uğurlandı.