eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ordu’da 12 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Ordu’da 12 kişi boğulmaktan kurtarıldı
02 Temmuz 2016 - 14:07

ORDU’DA 12 KİŞİ BOĞULMAKTAN KURTARILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ekipleri son bir haftada 12 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

Geçen yıllarda birçok boğulma olaylarının yaşandığı Ordu sahillerinde bulunan 11 plajda son 2 yıldır herhangi bir boğulma olayına rastlanmadı. Sabah 10.00 ile akşam 18.30 saatleri arasında görevli olduğu plajlarda su kazalarını engelleme hizmeti veren OSKEM ekipleri geride kalan 1 haftalık sürede 12 kişiyi boğulmaktan kurtardı.
OSKEM tarafından yapılan açıklamada serinlemek için denize giren vatandaşların kıyıdan belli bir mesafe uzaklıkta suya yerleştirilmiş güvenlik şeritlerini geçmemeleri hatırlatıldı. Güvenlik şeritlerini aşarak suya girmenin hayati risk taşıdığına dikkat çekilen açıklamada, “Güvenlik şeritleri, boğulma riskinin olmadığı sığ bölgelerin bitiminde yer aldığından dolayı bu şeritleri aşmak hayati risk taşıyor. Şeritler göğüs hizasındaki derinlik baz alınarak yerleştiriliyor. Serinlemek isteyen vatandaşların ıssız koylarda denize girmemeleri gerekiyor. Bu nedenle en güvenli yerler, OSKEM ekiplerine bağlı cankurtaranların hizmet verdiği sahil bölgeleridir” denildi.
OSKEM, 11 Eylül 2016 tarihine kadar Ordu sahillerinde kurulan 11 plajda haftanın yedi günü 10.00-18.30 saatleri arasında su kazalarını engelleme hizmeti vermek için 45 kişilik ekiple görev yapacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-