Ramazan Bayramı tatili için yollara düşen tatilciler, geri dönüşlerinde de Karadeniz sahil yolunda yoğunluk oluşturdu.
Orta Karadeniz’de Ordu il merkezinden geçen tatilciler, uzun araç kuyrukları nedeniyle beklemek zorunda kalıyor.
Ramazan Bayramı dolayısıyla Ege ve Akdeniz bölgelerine ya da gurbetteki akrabalarına giden tatilcilerin geri dönüş nedeniyle Altınordu ile Ünye arasında uzun araç kuyrukları oluşurken, trafik ışıklarının yetersiz kaldığı bölümlerde ise polis ekipleri müdahalede bulunarak yoğunluğu azaltmaya çalışıyor. Özellikle yoğun olan bayram dönüşü trafiğinde kazalarda yaşanıyor.
Bu kazalardan biri Ünye merkeze giriş noktası olan Hanboğazında yaşandı.Maddi hasarlı kazada tır otomobile yanından geçerken çarptı.Trafik yoğunluğu nedeni ile gergin olan sürücüleri olay yerine gelen polis yatıştırdı.Yoğun trafik nedeni ile kısa mesafelerde ilerlemenin bile imkansız olduğu ulaşımda ,bazen 100 metreyi bile 5 -10 dakikada ancak katetmek mümkün oluyor.Bu durumda dolayısıyla insanları geriyor ve böyle tatsız olayların yaşanmasına sebep oluyor.