eskort samsun

ÜNYENETHABER

Perşembe’ye tankerle su taşınıyor 

Perşembe’ye tankerle su taşınıyor 
08 Temmuz 2016 - 14:03

PERŞEMBE’YE TANKERLE SU TAŞINIYOR SELİN VURDUĞU PERŞEMBE İLÇESİNDE VATANDAŞLAR SU İHTİYAÇLARINI MAHALLELERE GÖNDERİLEN SU TANKERLERİNDEN KARŞILIYOR OSKİ GENEL MÜDÜRÜ FATİH YÜRÜK: “SEL SU TESİSATINA ZARAR VERDİ. BİR GÜN İÇİNDE İLÇEYE SU VERECEĞİZ”

Selin vurduğu Perşembe ilçesinde vatandaşlar su ihtiyaçlarını mahallelere gönderilen su tankerlerinden karşılıyor

Beş gün boyunca aralıksız devam eden sağanak yağış sonucu sel ve heyelanlara maruz kalan Ordu’nun Perşembe ilçesinde su şebekelerinin selden zarar görmesi üzerine ilçe halkına tankerlerle su taşınıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Su Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Perşembe ilçesine tankerlerle su taşınıyor. Vatandaşlar su ihtiyaçlarını mahallelere gönderilen su tankerlerinden karşılıyor. Bazı vatandaşlar çok katlı binalara kurdukları düzenekle su ulaştırıyor.
Kacalı Mahallesi Muhtarı İsmail Varol, sel sebebiyle su tesisatlarının zarar gördüğünü, su toplama havuzlarına sel suları karıştığı için muhtemel zararlara karşı su ihtiyaçlarını tankerlerden karşıladıklarını belirtti.
OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Perşembe ilçesine su sağlayan tesisat ve besleme havuzlarının selden zarar gördüğünü, bu sebeple ilçe halkının su ihtiyacını tankerlerle karşıladıklarını kaydetti. Yürük, “İlçeye su sağlayan tesisat ve havuzların onarım işlemi devam ediyor. Ekiplerimiz yollar selden zarar gördüğü için araçlarla değil, bizzat yürüyerek çalışma alanına malzeme taşıyorlar. 3 gündür su veremiyoruz ama bir kısım mahalleye dün gece su vermeye başladık. Bir gün içinde tüm çalışmayı tamamlayarak ilçeye su vermek için olağanüstü bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-