eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başbakan Yıldırım, Başkan Yılmaz’ı aradı 

Başbakan Yıldırım, Başkan Yılmaz’ı aradı 
09 Temmuz 2016 - 12:27

BAŞBAKAN YILDIRIM, BAŞKAN YILMAZ'I ARADI BAŞBAKAN YILDIRIM: "AFETİN YARALARI SARILACAK, MAĞDUR AİLELERİN ZARARLARI GİDERİLECEK"

Başbakan Yıldırım: “Afetin yaraları sarılacak, mağdur ailelerin zararları giderilecek”

Başbakan Binali Yıldırım, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı arayarak, il genelinde sağanak yağışlara bağlı olarak yaşanan sel felaketiyle ilgili detaylı bilgi aldı.

Hayatlarını kaybeden vatandaşlar için Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır dileğinde bulunan Başbakan Yıldırım, afetin yaralarının sarılacağını, mağdur ailelerin zararlarının giderilmesi konusunda da her türlü katkıyı sağlayacaklarını belirtti.

Hükümet seferber oldu
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’da sağanak yağışlara bağlı olarak meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım’ın kendisini arayarak detaylı bilgi aldığını söyledi. Başkan Yılmaz, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, hükümet olarak Ordu ilimizin ve bizlerin yanında olduklarını söylediler. Sel felaketinin ilk gününden bu yana hükümetimizden ne talep ettiysek geldi. Başbakan Yardımcılarımız Sayın Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli ve Sağlık Bakanımız Dr. Recep Akdağ afet bölgelerine gelerek incelemelerde bulunup, hem vatandaşlarımıza hem de bizlere destek verdiler. AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu da bölgede incelemelerde bulundular. Ordu milletvekillerimiz selin ilk gününden itibaren bizlerle birlikte afet bölgelerindeydiler. Ben başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımıza, Bakanlarımıza, Ordu Valimize, Milletvekillerimize ve bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Son yılların en büyük afeti
Sel felaketi nedeniyle 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini, sel sularına kapılan 2 vatandaş için ise arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Başkan Yılmaz, 14 köprü ile 16 evin yıkıldığını, 100’ün üzerinde küçükbaş ve büyükbaş hayvanın telef olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, “Bu sel olayı, son on yılların en büyük afeti. Sel ve heyelandan sonra Büyükşehir Belediyesi sorumluluk bölgesindeki 243 grup mahalle yolu ciddi hasar gördü. 5 gün üst üste yağmur yağınca toprakta yumuşama oldu. O yumuşama sebebiyle dereler doldu, taştı ve sele dönüştü. Fiziki anlamda hiçbir eksikliğimiz olmadı. Devletten, hükümetten ve yerel yönetimlerden ne talep ettiysek geldi. Selin yaralarını sarmak için ekiplerimiz aralıksız yoğun şekilde çalışıyor” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-