eskort samsun

ÜNYENETHABER

Organları 4 kişiye umut oldu 

Organları 4 kişiye umut oldu 
09 Temmuz 2016 - 16:36

ORGANLARI 4 KİŞİYE UMUT OLDU TRAFİK KAZASI SONUCU AĞIR YARALANAN VE KALDIRILDIĞI HASTANEDE BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 23 YAŞINDAKİ FETHİ ÖZ'ÜN ORGANLARI 4 KİŞİYİ HAYATA BAĞLADI

Trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Fethi Öz’ün organları 4 kişiyi hayata bağladı.

Geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Fethi Öz’ün ailesi tarafından bağışlanan organları 4 kişiyi hayata bağladı.

Giresun Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Fethi Öz, otomobiliyle Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Giresun- Tirebolu tüneli çıkışında kaza yaptı. Aslen Ordulu olan Öz, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. 3 gündür yoğun bakımda yaşam savaşı veren Fethi Öz’ün bugün beyin ölümü gerçekleşti. Acılı aile, Fethi Öz’ün organlarını bağışlama kararı aldı. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde saat 05.00’te başlayan ve 4 saat süren organ alımı sonrasında Fethi Öz’ün korneası Samsun’a, karaciğeri KTÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 1 böbreği Erzurum’a ve bir böbreği de Trabzon KTÜ Eğitim Araştırma Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledildi.
Ordu Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz’ün de yeğeni olan Fethi Öz’ün cenazesi Ordu’nun Gülyalı ilçesine bağlı Mustafa Mahallesi’nde toprağa verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-