Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün ilgi yazısı ile bildirdiği son ölçüm ve değerlendirmelere göre; bölgemizde sıcaklıkların yarından itibaren önümüzdeki hafta başına kadar kademeli olarak artış göstereceği tahmin edilmektedir. Özellikle hafta sonunda ölçülecek sıcaklıkların kıyı kesimlerde 4 ila 6, iç kesimlerde 10 ila 12 derece üzerinde gerçekleşmesi ve yer yer uzun yıllar ekstrem sıcaklık değerlerine yaklaşması beklenmektedir. İlimizde sıcaklıkların kıyı kesimlerde 29-31 iç kesimlerde 34-38 derece olması beklenmektedir.
Yüksek hava sıcaklığı nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta yaşlılar ve çocuklar olmak üzere özellikle 10:00 ile 16:00 saatleri arasında güneş ışınlarına direk maruz kalınmaması için halkımızın uyarılması hususunda kurum ve kuruluşlar ile 19 ilçe kaymakamlığına uyarılar yapıldı.