Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün ilgi uyarısında, Bölgemiz genelinde bir haftadan beri devam eden yüksek sıcaklık ve yağıssız bir periyodun yerini yarın
(19.07’201ft) sabah saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yağmurlu havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklarının; hafta sonuna kadar kademeli olarak bölge-genelinde azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceyi tahmin ediliyor.
Yarında itibaren sıcaklıkların ise 19-23.07.2016 tarihleri arasında ilimiz çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar şeklinde olması beklenmektedir.
Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (lokal su baskını, yıldırım, sel vb.) gerekli tedbirlerin alınarak can ve mal kaybı yaşanmaması için tedbir alınması yönünde bilgilendirdi.