eskort samsun

ÜNYENETHABER

MHP Başkanı Ayyıldız’dan Darbe Girişimine Tepki

MHP Başkanı Ayyıldız’dan Darbe Girişimine Tepki
21 Temmuz 2016 - 16:59

timthumb

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, Cuma gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından bugün basın açıklaması yaptı.

Başkan Ayyıldız açıklamasında şunları kaydetti;

“Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en sarsıcı ve yüksek risk ihtiva eden dönemindedir.15 Temmuz  askeri darbe girişimi bertaraf edilmişse de yankı ve artçı sarsıntıları hız kesmeden hatta artan oran ve kıvamla devam etmektedir.Fetö/PDY ci kalkışma milli birlik ve kardeşlik üzerinde tedavisi telafisi ve tamiri zaman alacak yıkım ve yaralar açmıştır.Türk milleti 15 Temmuz gecesi teröristlerin devlet ve millet düşmanı odakların yoğun taaruz ve acımasız saldırılarına maruz kalmıştır.Yaşanan zillet dolu anlar asla unutulmayacak hainler ve destekçileri asla affedilmeyecektir.Türk milleti büyük bir badire atlatmış tankı demokratik vicdan ve iradesiyle dikilerek darbeci emellere hakettiği dersi cesurca vermiştir.Milletine namlu çeviren meclisini,milli kurum ve kuruluşlarını bombalayıp,kurşunlayacak kadar gözü dönen Fetöcü caniler Türkiyeyi alarma geçirmişlerdir.Hala yakalanamayan,ele geçirilemeyen darbecilerin varlığı bunlardan kaynaklı stratejik hedef ve kişilere suikast ve sabotaj ihtimalleri elbette toplumsal korku ve kaygılara canlı tutmaktadır.

Ülkemiz istikrarsızlığın koyu sisi altında her tarafı hakimiyeti altına alan bulanık ve kuşkunun dar koridorundadır.Devlet yönetimi haklı olarak tedirgin ve telaşlıdır.Özelikle yargı,eğitim,üniversiteler,bürokrası ve emniyet alanlarında olmak üzere onbinleri bulan açığa alma ve tasfiye işlemleri paralel çetenin nasıl ve nerelere kadar yuvalandığını da çok açık göstermektedir.Önemle ifade etmek isterim ki bu toplu görevden el çektirme ve tutuklama tedbirleri yoğun şekilde uygulanırken hukuk dairesinden çıkmamak masum ve suçsuz kamu görevlilerini mağdur etmemek asıl ve şarttır.

Devletin ana vasfı intikamcı davranmaması,kin ve garezle önüne gelene suç isnat etmemesidir.Hukukun üstünlüğüne riayet ve demokrasinin kılavuzluğuna bağlılık şu sıralar en çok gözetilmesi ve dikkat edilmesi gereken erdemler arasındadır.

Türkiyenin güvenlik ve bekasını temin ve takviye etmek öncelikle hükümetin en temel görevidir.Bu maksatla gerekli ve aciliyeti olan yasal veya idari tasarrufların sırasıyla ve süratle alınması kaçınılmaz,ertelenemez,tehir edilemez bir zorunluluktur.

Dün akşam toplanan Milli Güvenlik Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda,Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu 21 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 01:00 den itibaren doksan gün süreyle olağanüstü hal ilan etmiştir.

Hür demokrasi düzenin veya temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldırmaya yönelik saygın şiddet hareketlerine ait ciddi emare ve ihtimallerin belirmesi nedeniye bu anayasal rejime başvurulmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiyenin oldukça kırılgan ve hassas bugünkü ortamında,devreye alınan olağanüstü hal kararını desteklemekte hayırlı bulmaktadır.

Partimizin daha önce de şiddet ve terör olaylarının artması karşısında muhtemel vahim olayların önüne geçebilmesi amacıyla olağanüstü hal ilanı konusunda hükümete çağrı ve teklifte bulunduğu bilinen bir husustur.Nitekim 15 Temmuzdan itibaren Türkiyenin olağan dışı bir döneme girmesi nedeniyle,siyasi yönetimin buna müzahir hareket etme mecburiyeti doğmuştur.

TSKnın içine sızmış teröristlerin ağır silahlarla,havadan ve karadan devletine ve milletine kast etme niyeti,248 vatan evladının şehadetine yol açmaları istikrarsızlığı körüklemiş,ülkemizin itibarına gölge düşürmüştür.Bu nedenle ülke genelinde olağanüstü hal uygulaması isabetli ve yerinde bir tercihtir.

Milliyetçi Hareket Partisi,böylesi karanlık ve oldukça sıkıntılı dönemde devletinin ve milletinin yanında ne pahasına olursa olsun tavizsiz şekilde duracak,hiçbir gayri meşru oluşum veya çeteleşmeye aman vermeyecektir.

Türkiyenin milli ve tarihi çıkarlarını korkusuzca savunmak,darbecilerin ve her türlü teröristin karşısında azim ve kararlılıkla milli duruş sergilemek Milliyetçi Hareket Partisinin 47 yıllık misyonudur.Bu misyon onur ve şerefle taşınacaktır.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-