Dün gece saat 23:30 sıralarında Ünye Cumhuriyet Meydanında bir vatandaş ,aracını ve kendini nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yakmak istedi.Olaya bölgede bulunan görevli emniyet güçleri tarafından müdahale edilerek 35-40 yaşlarında olduğu tahmin edilen vatandaşın eylemi sonlandırıldı.
Polis kontrolüne takılan Cezmi A. polisin dur ihbarının ardından ,aracını ve kendini benzin dökerek yakma eylemine kalkıştı.Görgü şahitlerinin ifadesine göre alkollü olabileceği belirtilen kişiyi, güvenlik güçleri önce durdurdu.Daha sonra polise zorluk çıkaran vatandaş ,yanına yaklaşılmamasını yoksa kendini ve aracını yakacağı yönünde tehdit de bulundu.Polisin ikna çabalarına olumlu cevap vermeyen , zaman geçtikçe ,kalabalık artıkça panikleyen ve kontrolünü kaybeden Cezmi A.,aracını yumruklamaya ön camına vurmaya başladı.Bu esnada bir an dikkati dağılan kişiye polis müdahalede bulundu.
Gece 23:30 sıralarında demokrasi nöbeti için meydanları dolduranlara korkulu ve heyecanlı dakikalar yaşatan kişi aracını ve kendini yakamadan etkisiz hale getirildi.Can ve mal kaybı olmadan sonlandırılan olayın ardından, ifadesi alınmak için Emniyet müdürlüğüne götürülen vatandaş hakkında soruşturma başlatıldı.Şüpheli araç daha sonra çekici tarafından olay yerinden kaldırıldı.