eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ordu’da 2 taksi durağının ismine 15 Temmuz damgası 

Ordu’da 2 taksi durağının ismine 15 Temmuz damgası 
28 Temmuz 2016 - 17:46

ORDU’DA 2 TAKSİ DURAĞININ İSMİNE 15 TEMMUZ DAMGASI ORDU’NUN ALTINORDU İLÇESİNDE 2 TAKSİ DURAĞINA ‘DEMOKRASİ TAKSİ’ VE ‘MİLLİ İRADE TAKSİ’ İSİMLERİ VERİLDİ

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 2 taksi durağına ‘Demokrasi Taksi’ ve ‘Milli İrade Taksi’ isimleri verildi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) toplantısında 2 taksi durağının ismi değiştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu başkanlığında yapılan toplantıda komisyon üyesi kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Toplantıda 30 gündem maddesi karara bağlandı.
Toplantıda Altınordu, Çamaş, Fatsa, Gürgentepe, Korgan, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde gerekli trafik düzenlemelerinin yapılması, Altınordu, Çatalpınar ve Ünye ilçelerinde taksi duraklarının depolama, bekleme yerleri ve M plakalı araçlar için düzenleme yapılması, Altınordu ilçesindeki tüm otoparklarda engelliler için ayrılan park yeri sayısının artırılması ve bazı ilçelerde yeni ücretli otopark yerlerinin tespit edilmesiyle ilgili 30 gündem maddesi karara bağlanırken. 6 gündem maddesi de komisyona havale edildi.

2 taksi durağının ismi değişti
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, UKOME’de alınan kararlarla ilgili yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da Paralel İhanet Çetesi’nin(PİÇ) gerçekleştirmek istediği darbe girişimine karşı kararlılığın bir örneği olarak Altınordu ilçemizde faaliyet gösteren bazı taksi duraklarının daha düzenli ve sistemli çalışması, trafik güvenliğinin sağlanması, vatandaş ve taksici esnafının mağduriyetinin giderilmesi için halktan ve esnaftan gelen talep üzerine Express Taksi ve Eren Taksi’nin Gündoğdu Caddesi üzerinde ‘Demokrasi Taksi’ adı altında birleşmesi, Site Taksi’nin adının da ‘Milli İrade Taksi’ olması yönünde karar alındığını belirtti.
Yılmaz, “Halkımızdan gelen bu talepler bize gösteriyor ki gencinden yaşlısına, işçisinden esnafına kadar bu millet, bu vatanın gerçek sahibidir ve vatan hainleri asla alçak emellerine ulaşamayacaktır” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-