2016 yılı Yaz Kuran Kursları Öğrencileri Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi
Turnuvanın final karşılaşması Merkez Büyük Camii ile İpekyolu Camii arasında oynandı. Karşılaşmayı Ünye Müftüsü Vedat Başsan, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü İlhan Kartal ve din görevlilerimiz izledi. Karşılaşma sonucunda İpekyolu Camii Merkez Büyük Camiyi 5-3 yenerek şampiyonluğu elde etti.
Düzenlenen ödül töreninde konuşan Ünye Müftüsü Vedat Başsan şunları söyledi: ”Öğrencilerimiz her zaman olduğu gibi bu yıl da Yaz Kur’an Kurslarına yoğun ilgi göstererek öğrenimlerini sürdürmekteler. Camiler sadece din eğitimi verilen yerler değil çocukların sosyalleşmesine de katkı sağlanan yerlerdir. Ben öncelikle her türlü faaliyetimizde desteklerini esirgemeyen ve bu organizasyona da sponsor olan Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyorum.“ dedi.
Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren ise belediyenin spora verdiği önemin bir kez daha ortaya konulduğunu söyleyerek öğrencilere başarılar diledi.
Turnuva boyunca centilmence yarışan sprocularımızın plaketleri ise Ünye Belediyesi tarafından karşılandı.
Turnuvada 1.ci olan İpekyolu Camii,2.ci olan Merkez Büyük Camii, ve 3.cü olan Kefeli Camiine Kupa verilirken 4.cü kupa ise en centilmen takım olan Orta Camiye verildi. 9 takımın futbolcularına ise ayrıca madalya verildi. Törende komite adına konuşma yapan İrfan Aras Camii İmam Hatibi Davut Çelen Ünye Belediyesi, Ünye Müftülüğü ve öğrencilere teşekkür ederek, gelecek yıl turnuvanın tekrarlanacağını söyledi.
2016 YILI YAZ KURAN KURSLARI ARASI FUTBOL TURNUVASINA KATILAN CAMİLER
1.MERKEZ BÜYÜK CAMİ
2.ORTA CAMİ
3.YAVUZ SELİM CAMİİ
4.HACI GAZİ CAMİİ
5.BAYRAMCA CAMİİ
6.İPEKYOLU CAMİİ
7.KEFELİ CAMİİ
8.İRFAN ARAS CAMİİ
9.KÖPRÜBAŞI CAMİİ
2016 YILI YAZ KURAN KURSLARI ARASI FUTBOL TURNUVA KOMİTESİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:
1.DAVUT ÇELEN
2.HAMZA GÜNEŞ
3.YUSUF OKUYUCU
4.ORHAN GÜLER
5.ALİ OSMAN SÖĞÜT
6.İSMAİL HAKKI DÖNMEZ
7.SEYİT UYGUN
8.MEHMET KURU
9.SEYFETTİN BULAT