eskort samsun

ÜNYENETHABER

KARADENİZ TERÖRE GEÇİT VERMEYECEK

KARADENİZ TERÖRE GEÇİT VERMEYECEK
03 Ağustos 2016 - 2:23
PKK’NIN KÖKÜNÜN KAZINMASIYLA İLGİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI
35f8dae5-432d-4635-b471-b9d4ebca44d1
7 Ağustos’ta, İstanbul Yenikapı’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla taçlandırılması planlanan demokrasi nöbeti, Ordu’da 18 gündür coşkuyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Demokrasi Meydanı’nda tek vatan, tek devlet, tek millet ve tek bayrak şuuruyla toplanan binlerce vatandaşla bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz’ın gündeminde ise Mesudiye’de 3 askerin şehit edildiği, 2 askerin de yaralandığı terör saldırısı vardı.
Şehitlik mertebesine ulaşan vatan evlatlarının şefaatine erişme temennisinde bulunan Başkan Yılmaz, “5-6 kişiden oluştuğu tahmin edilen ve PKK’lı olduğu bilinen grubun bir an önce kökünün kazınmasıyla ilgili Bakanlığımızla, Jandarma Genel Komutanlığı ve Başbakanlıkla gerekli görüşmeleri yaptık” dedi.
BAŞKAN YILMAZ: “ALLAH ŞEHİTLERİMİZİN MEKÂNLARINI CENNET EYLESİN”
Demokrasi nöbetinde, Mesudiye ilçesinde askerlere yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı sonrası şehit olan 3 askerin memleketine uğurlandığını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Fatsa komando taburundan bölgeye operasyon faaliyeti yürütmek için giden askerlerimiz, hainler tarafından maalesef şehit edildi. Ateş düştüğü yeri yakar. Allah bu acıyı kimseye göstermesin” diye konuştu.
“KARADENİZLİ, TERÖRE GEÇİT VERMEYECEĞİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ”
Bölge halkına duyarlılığından dolayı teşekkür eden Başkan Yılmaz, “Mesudiyeli vatandaşlarımız, darbe teşebbüsünün olduğu ilk andan itibaren ellerindeki silahlarla kendi çabalarıyla teröre karşı küçük bir direnişin içerisine girdi. Bu anlamda hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Özellikle yöre halkı, askerlerimizin yemesinden içmesine ve çayına çorbasına kadar her türlü ev sahipliğini en güzel şekilde yapıyor. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.
“ŞEHİTLERİMİZİN İNTİKAMI ALINACAKTIR”
Çevre illerden bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk edildiğini ve operasyonun sürdüğünü ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “5-6 kişi tahmin edilen, terör eylemine karışan ve PKK’lı olduğu bilinen grubun kökünün bir an önce kazınmasıyla ilgili Bakanlığımızla, Jandarma Genel Komutanlığı ve Başbakanlıkla gerekli görüşmeleri yaptık. Bölgeyi iyi bilen biri olarak, bu hainlerin bir koridoru kullanarak geçiş yaptığını biliyoruz. Ancak bölgenin coğrafi yapısı çok zor, özellikle orman gülü oldukça fazla. Bu nedenle saklanmaya çok müsait bir yer. Hava araçlarının yukarıdan yeteri kadar görüntü alamadığını da biliyoruz, ama her şeye rağmen şehitlerimizin bu intikamı inşallah alınacaktır. İnanıyorum ki güvenlik kuvvetlerimiz, kısa süre içerisinde hainlerin leşlerini teslim alacaktır” dedi.
MİLLETVEKİLİ ÇANAK: “15 TEMMUZ BAZI GÜZELLİKLERE VESİLE OLDU”
15 Temmuz gecesinin Türkiye ve dünya için önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, darbe girişiminin sonuç itibarıyla bazı güzelliklere vesile olduğunu söyledi. Milletvekili Çanak, “Sayın Başbakanımız, muhalefet parti temsilcilerini ziyaret etti. Sayın Cumhurbaşkanımız, muhalefet partilerin genel başkanlarının kendine yaptığı suç teşkil eden eylemlerle ilgili açtığı davaları geri çekme kararı aldı. Yine bugün muhalefet partileri başkanları da Sayın Cumhurbaşkanımız ya da Başbakanımızla ilgili derdest dosyalardan vazgeçme kararı aldı. Aziz milletimiz, hayırsız gibi görünen bu olaydan güzel sonuçlar elde edecek” diye konuştu.
ESKİ ORDU MİLLETVEKİLİ YILMAZ: “BİZDE ÇANAKKALE RUHU VAR”
Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara seslenen Eski Ak Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz ise, “ Dimdik ayakta durduğunuz sürece yedi düvel, sizi susturamaz ve sindiremez. Hepsi bir araya gelse, Avrupa’daki ağababalarıyla birlik olsa sizi asla sindiremeyecek çünkü bizde Çanakkale ruhu var. Konu vatansa hepimiz, bütün siyasi partiler tek yürek olup meydanları doldurur ve tüm dünyaya tek millet, tek devlet ve tek bayrağız diye haykırırız. Dünyayı korkutan mazlumları sevindiren de bu” şeklinde konuştu.
DÜĞÜNDEN NÖBETE
Demokrasi nöbeti, 18. gününde zaman zaman olduğu gibi yine yeni evlenen çiftleri ağırladı. Düğünlerini yaparak demokrasi meydanına gelen çiftler nöbete destek verdi.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-