eskort samsun

ÜNYENETHABER

Metin Gündoğdu’dan Çiftçiye İyi Haber

Metin Gündoğdu’dan Çiftçiye İyi Haber
03 Ağustos 2016 - 14:52

a

Metin Gündoğdu’dan 3500 Kişiye İyi Haber

Her yıl düzenli olarak fındık üreticilerine ödenen alan bazlı gelir desteği almak için başvuru yapamayanlara yeni bir başvuru hakkı verilmişti. AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Ek başvuru süreci 10 gün içinde başlayacak, böylece çiftçilerimizin mağdur olmasının önüne geçilecek.” dedi.

 

Ek Başvuru Süreci Başlıyor

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Fındık üreticisini desteklemek için her yıl ödenen alan bazlı gelir desteği bu yıl da başvuru yapan hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldı. Ordu İl Fındık Komisyonumuzun incelemelerinde 3500 kişinin çeşitli sebeplerden dolayı 2015 ürünü fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerine başvuru yapmadığı ortaya çıktı. 1 Nisan 2016 tarihine kadar olan başvuruda bulunmayan çiftçilerimizin mağdur olmamaları için yeni bir başvuru hakkı verildi. Ek başvuru hakkından yararlanmak isteyen yaklaşık 3500 hemşehrimiz süreci takip ederek başvurularını gerçekleştirebilirler. Süreçle ilgili karar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik’in önünde. Çiftçilerimizin mağdur olmaması için Valiliğimiz, Fındık Komisyonumuz, İl Tarım Müdürlüğümüz, Ziraat Odalarımız, Ticaret Borsamız ve Ticaret Odamız gerekli hassasiyeti göstererek, çalışmalar yapıyorlar ” dedi.

 

Ordu’ya Likit Akışı

Ordu’da 120 bin kayıtlı çiftçi olduğuna dikkat çeken Metin Gündoğdu “Devletimizin yaptığı bu ödeme ile Ordu’ya toplam 277 Milyon TL likit girişi oldu. Bu hem çiftçilerimizi rahatlatıyor, hem de şehir ekonomisine büyük katkı sağlıyor.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-