15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından Milli İradenin meydanlarda boy göstermesiyle beraber, “Hakimiyet Milletindir” seslerinin yedi düvele yankılanmasına şahitlik ettik. Vatanına, toprağına, bayrağına, ezanına, dinine ve Başkomutanına sahip çıkan milli irade ruhu için , Ak Parti ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyesi ve Dış İlişkiler Başkanı Selami Kurt kendi bakış acısıyla bir yazı kaleme aldı.Son paylaşımında “Meydanlar Medrese-i Tayyip oldu” başlık altında şu açıklamalarda bulundu.
Günün sonunda diyorum ki; Bu meydanlar bize Medrese-i Tayip oldu. Bu meydanları geleceğimizi, istiklalimizi ve istikbalimizi korumanın bir Üniversitesi haline getirdik. Tuttuğumuz Milli İrade nöbetleri ile hainlere karşı büyük bir millet nedir, kardeşlik nedir, milli dayanışma nedir onu öğrettik. Artık birleşmiş kenetlenmiş ellerimiz var. Artık okçular tepesini terk etmeyen sahabe şuuru var. Gönüllerimiz pişti, millet olma bilincimiz tavan yaptı. Dedelerimiz gibi atalarımız gibi şerefli bir millet olduğumuzu esarete yeteneksiz olduğumuzu bir kez daha kanıtladık
. 15 Temmuz’dan bu yana dünya bizi hayranlıkla izledi… Bundan sonra da hayranlıkla izlemeye devam edecek… Mezuniyetimiz ve şeref beratımız hayırlı olsun.