eskort samsun

ÜNYENETHABER

KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu Ülkesinin Tanıtımı İçin Ordu’ya Geldi

KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu Ülkesinin Tanıtımı İçin Ordu’ya Geldi
12 Ağustos 2016 - 19:06

ordu-kktc-turizm-bakani-fikri-ataoglu-ulkesin-8695185_x_300

KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ülkesinin tanıtımı için Ordu’ya geldi

Ordu’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu,Türkiye’de 10 farklı ilde tanıtım etkinliği yapacaklarını, etkinliklerin ilk startını iseOrdu’dan verdiklerini söyledi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, beraberindeki bir heyetle birlikte bugün uçakla KKTC’den Ordu-Giresun Havalimanı’na geldi. Ardından Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret eden Bakan Fikri Ataoğlu, KKTC’den Ordu-Giresun Havalimanı’na karşılıklı olarak direkt uçuşların başladığını hatırlatarak, bu kapsamdaTrabzon, Giresun ve Orduluları ülkelerine davet etti.

Türkiye’den KKTC’ye giden turist sayısını artırmayı hedeflediklerini de vurgulayan Bakan Ataoğlu, ‘Ordu’da yeni yapılan havalimanımızın KKTC olarak hem açılışını, hemde bizim ilk uçuş noktamız olan ve ilk tanıtım etkinliğiyle ilgili ilimiz olan buraya sadece turizm olarak gelmedik, bütün paydaşlarımızla birlikte geldik. Yapacağımız etkinliğimizle birlikte olduğumuz ve bu birlikteliğimizin pekişmesiyle ilgili bizimle beraber, gerek turizm, gerekse inşaat sektörü, gerek otellerimizle ve üniversitelerimizle, işadamlarımızla, bütün paydaşlarımızla birlikte olduğumuzu, burada yapacağımız etkinlikte KKTC’Yi tanıtma fırsatı yakalamış olursak ne mutlu bize diyoruzö dedi.

KKTC’nin Karadeniz’de ve Türkiye’de en iyi şekilde tanıtılacağını da vurgulayan Bakan Fikri Ataoğlu, ‘Gerçekten bu yapılması gereken bir hareketti. Bu imkanı bize sundukları için Kültür ve Turizm Bakanına teşekkür ederim. Bu sadece burada kalacak olan olay değil. Bugün buraya geldiğimiz gibi aynı şekilde Trabzon’dan, Ordu’dan, Giresun’dan bölgedeki bütün vatandaşlarımızın da aynı doğrultuda Kıbrıs’a gelip, bütün doğal güzellikleri görmelerini istiyoruz. Ordu’da ve Trabzon’da ki kardeşlerimizin, aynı şekilde bizim burada olduğumuzdan dolayı onlarında bizim orada olmaları için bir protokol imzalayıp yine bu zenginlik, güzellikle de bunları sadece burada söylemekle değil yerinde hepsinin görülmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile heyeti karşılayan Kültür ve Turizm Bakan YardımcısıHüseyin Yayman ise, KKTC Bakanı Fikri Ataoğlu’na turizm çalışmaları ve ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-