‘Ünye Organik Köylü Pazarı’ adıyla Liseler Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi’nin güney cephesi boyunca ve Şehir Stadyumu ile Minibüs garajı arkasında kalan yaklaşık 4 bin metrekare alanda projelendirildi.Proje kapsamında yapılan çalışmalarda sona gelindi.
PAZAR NE ZAMAN TAŞINIYOR ?
Başkan Çamyar, eski pazaryeri alanımızda bulunan esnaflarımızı Eylül ayının ilk haftasında yeni düzenlediğimiz ve eski minibüs garajı olarak adlandırdığımız alana taşıyoruz. Yeni Pazar alanımızda çalışmalar neredeyse tamamlanmak üzere. Yeni Pazar alanının tamamlanmasıyla boşaltılacak olan eski pazaryeri 24 dönümlü bir alan
KAPALI PAZAR NE OLACAK ?
Proje hayata geçinceye kadar da köylülerin mağdur olmaması için geçici süre ile Çarşamba günleri Kapalı Spor Salonu altında ki otoparkta ürünlerini satmalarına izin verilmişti.Simdi kamuoyunun merak ettiği konulardan biride Kapalı Spor Salonu altında ki otoparktan köylü pazarının taşınıp taşınmayacağı oldu. Zira önceki açıklamasında Başkan Ahmet Çamyar şunları söylemişti.
“Yeni köylü pazarının ‘Ünye Organik Köylü Pazarı’ adıyla Liseler Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi’nin güney cephesi boyunca ve Şehir Stadyumu ile Minibüs garajı arkasında kalan yaklaşık 4 bin metrekare alanda projelendirildi. Son derece modern bir pazar yeri olacak. Ancak bu proje hayata geçinceye kadar da köylülerin mağdur olmaması için geçici süre ile Çarşamba günleri ürünlerini satmaları için çalışma başlattık” demişti.