29/08/2011 tarih ve 2011/646 sayılı müşterek kararname ile ilçemize atanan ,o günden 11/08/2016 tarihine kadar Ünye Kaymakamlığı görevinde bulunan Mustafa Demir hakkındaki soruşturma kapsamında açığa alınmıştı.
BİZ NE YAZDIYSAK DOĞRUDUR,İLK HABERİ BİZDEN ALIN
Görevinden uzaklaştırılan Kaymakam Demir bugün itibari ile gözaltına alındı.
Yaklaşık bir hafta önce Ünye Kaymakamlığı görevinden alınan ve hakkında hiç bir açıklama yapılmayan Demir’in akıbeti yapmış olduğumuz haberin ardından ortaya çıktı.Evinde ve makamında arştırma ve inceleme yapılan Kaymakam ,dün gece soruşturma kapsamında Ordu’ya götürüldü.Ünye’de geçirmiş olduğu 5 yıllık görev süresinin sonunda Ünye Kaymakamı Mustafa Demir bugün gözaltına alındı.
Mustafa Demir Kimdir
01.05.1968 yılında Aksaray’da doğumlu olup İlköğrenimini Aksaray’da tamamlayıp 1990 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sırasıyla Kütahya-Pazarlar, Şırnak-Silopi, Muğla-Köyceğiz, Çanakkale-Bayramiç, Kırklareli-Babaeski ve Uşak-Banaz İlçelerinde görev yapan İlçemiz Kaymakamı Evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmekte.