eskort samsun

ÜNYENETHABER

CEZAEVLERİNDE MANEVİ DESTEK HİZMETİ

CEZAEVLERİNDE MANEVİ DESTEK HİZMETİ
27 Ocak 2015 - 9:53

Ordu Müftülüğü cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülere yönelik yarışmalar düzenleyecek.

 

Diyanet İşleri Başkanlığınca cezaevlerinde yürütülen manevi destek hizmetlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak amacıyla sürekli yürütülen hizmetlerin yanında muhtelif zamanlarda çeşitli programlar yapılmaktadır. Bu çerçevede kutlu Doğum Haftası, Ramazan Ayı ve Camiler Haftasında hükümlü ve tutuklulara yönelik yarışmalar düzenlenmesi planlanıyor.

 

Cezaevlerinde yürütülen manevi destek hizmetleri gözden geçirildi…

İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu,  Müftülük makamında cezaevlerinde yürütülen manevi destek hizmetlerini değerlendirmek ve yapılacak yarışmaları planlamak üzere İl Müftülüğü cezaevi vaizleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Müftü Kolukısaoğlu’nun başkanlığındaki toplantıya İl Müftülüğü Din hizmetleri ve eğitim şube Müdürü Teyfik Çıtak ve İl Müftülüğü cezaevi vaizleri ile Perşembe ve Ünye İlçe Müftülükleri cezaevi vaizleri katıldılar.

 

Hükümlü ve tutuklulara yönelik yarışmalar düzenlenecek…

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Müftü Kolukısaoğlu konu ile ilgili şunları söyledi ‘diyanet İşleri Başkanlığımız din hizmetini toplumun her kesimine istisnasız ulaştırmanın çaba ve gayreti içerisindedir. Öteden beri cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulara manevi destek hizmetlerini yürütmekteyiz. Bu hizmetler için başkanlığımızca ihtiyaç duyulan Müftülüklere cezaevi vaizleri atanmaktadır. Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız yeni bir uygulama başlatmıştır. Cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik onların manevi moral ve motivasyonunu yükseltmek ve onları yeniden topluma kazandırmak üzere yürüttüğümüz hizmetlerin yanı sıra bu sene ilk olarak Kutlu Doğum Haftasında hayata geçirilecek ve Ramazan ayı ile Camiler haftasında tekrarlanacak şekilde yarışmalar düzenleyeceğiz. Bu gün bu toplantımızda yapılacak olan bu etkinliğin altyapısının oluşturulması amacıyla cezaevi vaizlerimiz ile istişarelerde bulunduk. Cezaevlerinde yapılacak olan bu manevi destek hizmetlerimiz ilgili kurumlarla işbirliği halinde mahallin şartları da dikkate alınarak cezaevi vaizlerimizin koordinesinde yürütülecektir’.

Cezaevlerinde hükümlü ve tutuklulara yönelik olarak düzenlenecek yarışmaların Siyer, Kur’an’ı Kerimi güzel okuma, hadis ezberleme, şiir, deneme/mektup/öykü yazma dallarında gerçekleştirileceği belirtildi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-