eskort samsun

ÜNYENETHABER

Çet Dağı Turizm Merkezi Oluyor

Çet Dağı Turizm Merkezi Oluyor
25 Ağustos 2016 - 18:37

Doğal Yaşamın Merkezi Olmaya Aday Çet Dağı, Turizm Kompleksi oluyor.

DSC_0259

Şahmer Turizm tarafından 2015 yılında Orman Genel Müdürlüğü’nden kiralanan ve turizm kompleksi haline getirilmek üzere yatırımların devam ettiği Çet Dağı Turizm Kompleksi, Ünye’nin turizminde önemli yer edinecek nitelikte.

Ünye-Akkuş yolu üzerinde şehir merkezine 10 km mesafedeki 400 rakımlı Çet Dağı Mesire alanı, restoran, kır düğünü ve piknik alanları ile hizmet vermeye başladı. Yatırımların devam ettiği mesire alanında basın mensuplarını ağırlayan işletmeciler, yatırımların büyük oranda 2017 yılında tamamlanacağını ve Ünye’nin çok önemli bir turizm alanına kavuşacağını belirttiler.

Bir yıl içinde 150 kişi kapasiteli restoran, 3 bin kişilik kır düğün alanı ve piknik alanlarının tamamlanmasının ardından, bu yaz hizmet vermeye başlayan kompleksin, bölgede bir eşinin daha olmadığının altını çizen Şahmer Turizm Çet Dağı Turizm Kompleksi İşletmecisi Hüseyin Şimşek, “ilk etapta restoran ve kır düğünlerinin yapılabileceği alanı hizmete açtık. Turizm alanında burada yok yok. Yatırımlarımızın büyük bir bölümü bir yıl sonra tamamlanacak. Burada restoran, kır düğünü, günü birlik piknik alanları, et yeme yeri, basket ve futbol sahası ile hizmet veriyoruz. ATV parkuru kurduk ve atv ler konuklarımızın kullanımına hazır. Tesisin projesinde; konaklama için 21 adet 50 metrekare bungalov ev, spor kompleksi, karavan kampı, çadır kampı, paintball, zipline oyun alanı, bisiklet kiralama, macera parkı, hayvanat bahçesi mevcut ve bu yatırımlar bir yıl içinde tamamlanacak. Ünye’ye 10 km mesafede Ünye-Akkuş yolu üzerinde kuşbakışı Ünye ve deniz manzaralı Çet dağı mesire alanı sabah saat:07.00 ile akşam 23.00 arası hizmet veren güzel bir sosyal tesis. Burayı turizm kompleksi olarak inşaa ediyoruz. Bir yılda çok mesafe aldık. Daha da geliştireceğiz. Toplam yatırım maliyeti başlangıçta 2 milyon dolardı. Ancak yeni yatırımlarla bu 3 milyon doları bulacak ve yatırımlarımızın %85’i 2017 yılında tamamlanmış olacak” dedi.

Yatırım desteği için TDK ve DOKA’ya müracaat ettiklerini ancak Darbe girişiminden dolayı bu müracaatların sonuçlanmasının biraz uzadığını belirten Şimşek, “Darbe girişimi turizmi de önemli ölçüde etkilemiş durumda. Öte yandan burada birde köy ürünleri satış alanı açıyoruz. Çevre köylerde yaşayan insanlar süt-yoğurt gibi doğal ürünlerini hafta sonları burada onlar için tahsis ettiğimiz alanda satabilecekler” dedi.

 

DSC_0278

DSC_0281

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bbbbtt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-