CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna dün yapılan hain saldırının ardından, CHP Ünye İlçe Başkanlığı’na Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ,Ünye Ak parti ilçe Başkanı Arif Ergün ve beraberindekiler geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Başkan Ahmet Çamyar yaptığı açıklamada,
saldırının ülkemize yapıldığını dile getirerek, “Kimsenin şüphesi olmasın, bu saldırının telafisi yönünde devletimiz gereğini yapar” diye konuştu.Başkan Çamyar zaman birlikte olma zamanıdır. Zaman kol kola girme zamanıdır. Zaman vatan, ezan ve bayrak için dik bir duruş gösterme zamanıdır” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi.
Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ise, şu açıklamayı yaptı:
15 Temmuz gecesi yaşadığımız bir darbe girişiminden sonra son yüzyılda iktidarı ve muhalefeti ile her kesimden insanın bir araya geldiği bir ortam yaşadık. 26 gün meydanlarda hep beraber Demokrasi Nöbeti tuttuk. Türkiye kendine yakışanı yaptı. Başkanımızda dediği gibi bu kötü olaylar bizleri bir araya getirdi. Bunun ardından yaşanan Sayın Kılıçdaroğlu’na suikast girişimi için de sizlere geçmiş olsun diyorum. Devletimiz bunların üstesinden gelecek güçtedir dedi.
Ziyaretinden dolayı Başkanlara teşekkür eden CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın şu açıklamada bulundu
Bu menfur olay hepimizi üzdü. Ama yine birbirimize bağlandık. Cumhurbaşkanımız, parti başkanlarımız hepsi kenetlendi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz İl Başkanlığımızı ziyaret etmiş. Sizlerde buraya gelerek bizleri onurlandırdınız. Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.