eskort samsun

ÜNYENETHABER

TERÖRİSTLER KAPANA KISILDI

TERÖRİSTLER KAPANA KISILDI
30 Ağustos 2016 - 1:47

NUSRA-945x460

Karadeniz Bölgesinde son dönemlerde eylem yaparak ismini duyurmaya çalışan PKK’nın uzantısı ‘Karadeniz Açılım Grubu’ istihbarat raporlarına göre bölgeye ilk 1998 yılında sızdığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, örgüt o tarihten sonra Karadeniz’de birçok eyleme karıştı. Karadenizlilerden destek bulamayan örgüt sonrasında ise Tunceli kırsalına geri çekildi.

2015’DE YENİDEN START ALDILAR

2015 yılında ise, tekrar Karadeniz Bölgesine sızan örgüt bu tarihte ilk eylemini Giresun’da gerçekleştirdi. Gurubun 2015 istihbarat raporlarına göre; 3’e ayrıldığı öğrenildi. O dönem Giresun kırsalında örgütün telsiz kestirmelerindemanset_169 bölgede yapacağı eylemlerin bir kısmı deşifre edildi. PKK, terör örgütü Doğu ve Güney Doğu’da Emniyet Güçleri tarafından ağır darbeler alınca bölgede ki eylemlerinin artırmak istediği bilgisine de ulaşıldı.

BU YIL ÖRGÜTE TAKVİYE GELDİ

2016 yılının Haziran ayında 11 kişilik örgüt üyelerine takviye destek geldiği öğrenilirken. Örgüt bu tarihten sonra il yapılanması olarak Trabzon 3, Rize ve Artvin Kırsalı 4, Giresun 4 Ordu kırsalı 4 olarak ayrıldığı öğrenildi. Örgüt en büyük darbeyi Erzincan’dan bölgeye gelirken aldığı öğrenildi. Özel Harekat ekipleri; 2016 yılında Erzincan kırsalında yapmış oldukları operasyonlar da bu örgüte desteğe gelen takviye teröristlere de geçit vermediler.

ÖRGÜT TUNCELİ İLE BAĞLANTILI

Karadeniz’e sızan grubun oluşmasını ise; sözde PKK’nın Tunceli Sorumlusu Baran Kod adlı İsmail Aydemir’in emriyle gerçekleştiği öğrenildi. İsmail Aydemir’in ise geçtiğimiz yılın Eylül ayında Tunceli’de Güvenlik güçlerinin gerçekleştirmiş olduğu operasyonlarda 3 teröristin ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği öğrenildi. Aydemir’in öldürülmesinin ardından Karadeniz Açılım Gurubunun intikam yemini ettiği tespit edildi.

bbbbtt

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-