Ünye Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra YÖK tarafından Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Dekan olarak atanan Prof.Dr. Mustafa Sakal’ı makamında ziyaret etti.
Yeni Dekan Prof.Dr. Mustafa Sakal ise Bafralı olduğunu dolayısıyla karadeniz çocuğu olduğunu ve Ünye’ye memleketine hizmet etmek için geldiğini söyledi.
Dekan Sakal: “Yenilikten ve kalkınmadan yana olmamız lazım. Ben geldiğimden beri Ünye’nin fotoğraflarını paylaşıyorum. Ünye’nin önemini ve güzelliklerini farklı bölgelerde yaşayan arkadaşlarıma aktarıyorum. Gerçekten de çok güzel bir memleket ama eksiklerimiz var.” dedi.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin nihayetinde Ordu Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olduğunu ama yerinin Ünye’de olduğunu vurgulayan Dekan Sakal: “Bu Ünye için bir şanstır. Neden kapasitemiz daha da artmasın. Biz bunu sağlamak için. Modern bir okul oluşturmak için buradayız ve elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Özverili olacağız, çalışacağız ve bunu Ünye’yle Ünye’nin kuruluşlarıyla gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.
Ünye Kent Konseyi Üyeleri Dekan Mustafa Sakal’la bir süre sohbet ettikten sonra, dekanla fakültenin tadilatta olan birimlerini gezdiler.