eskort samsun

ÜNYENETHABER

Müftü Kolukısaoğlu “Üniversite Öğrencilerimizi Hainlere Muhtaç Etmeyeceğiz”

Müftü Kolukısaoğlu “Üniversite Öğrencilerimizi Hainlere Muhtaç Etmeyeceğiz”
05 Eylül 2016 - 15:34

a

İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı Ordu Şubesince yürütülen öğrenci evleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ordu ilinde Türkiye Diyanet Vakfınca yürütülen öğrenci evleri hizmetini geçen yıla oranla yüzde üç yüz artırdıklarını belirten kolukısaoğlu ‘Türkiye diyanet vakfı genel müdürlüğümüzün ülke genelinde öğrenci yurt, pansiyon ve öğrenci evleri üniversite öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bizde geçtiğimiz yıl üç öğrenci evi açarak ordu üniversitesi öğrencilerine hizmet verdik. Bu öğrenci evlerinin her birine görevlilerimiz içerisinden uzman olan birer yönetici tayin ettik. Bu yöneticilerimiz aynı zamanda öğrencilerimize rehberlik hizmeti de verdiler. . Bu sene öğrenci evi kapasitemizi yüzde üç yüz artırdık’ dedi.

Milletimizin 15 Temmuz gecesi haince bir girişim ile karşı karşıya kaldığının altını çizen müftü Kolukısaoğlu bu hadiseden sonra gençliğe yönelik olarak yapmaları gereken hizmetlerin bir kat daha arttığını ifade ederek ‘bizde bu sene ordu il müftülüğü ve Türkiye diyanet vakfı olarak ülkemizin dört bir köşesinden ilimize üniversite okumak için gelen öğrencilerimize hizmet vermek üzere öğrenci evleri kiraladık. Kapasitemizi elimizden geldiği kadar çoğalttık. İhtiyaç durumuna göre yeni öğrenci evleri açmaya devam edeceğiz’ dedi.

Öğrencilerden Hiçbir Ücret Talep Edilmeyecek…

Ordu il merkezinde il müftülüğü tarafından açılan öğrenci evlerinde kalacak öğrencilerden kira talep edilmediğinin altını çizen müftü kolukısaoğlu öğrenci evlerinde kalmak isteyen öğrenciler için şartları da açıkladı. ‘Bizim açtığımız öğrenci evlerinde kalmak isteyen öğrenciler bize müracaatlarını yapacaklar. Vakıf yönetim kurulumuzca gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bu günlerde bu inceleme zaten çok önemli burada kalmaları uygun görülen üniversite öğrencileri evlere kabul edilecekler. Orada kalan öğrenciler sadece su ve elektrik giderlerini kendileri karşılayacak başkaca hiçbir ücret talep edilmeyecek. Ayrıca bu evlerde kalan öğrencilerimize vakfımız tarafından gıda yardımı yapılmaktadır. Bu hizmetlerimize destek veren vakıf yönetim kurulu üyelerimize, bağışlarıyla bu hizmetleri ayakta tutan bağışçı kardeşlerimize ve bu hizmetlerde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizi Allah’ın izniyle hamiyetperver, yardımsever kardeşlerimizin sayesinde hiçbir kimseye özellikle de hainlere muhtaç etmeyeceğiz’ ifadelerini kullandı.

 

IMG-20151114-WA0005

IMG-20151114-WA0011

IMG-20151114-WA0022

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-