eskort samsun

ÜNYENETHABER

Cumhuriyet Meydanı’nda Vekaletle Kurban Kesimi İçin Stant Açıldı

Cumhuriyet Meydanı’nda Vekaletle Kurban Kesimi İçin Stant Açıldı
06 Eylül 2016 - 15:46

r

Ordu’nun Ünye ilçesinde vekaletle kurban kesimi konusunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla stant kuruldu.

İlçe Müftülüğünce Cumhuriyet Meydanı ve Merkez Büyük Cami önünde açılan stantta görevliler, vekalet yoluyla kurban kesimine ilişkin bilgilendirmede bulunuyor.14269898_10208730135284136_1897471563_n

Stantta görevli İmamlar Kazım Baki ve Şükrü Saylan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca her yıl Kurban Bayramı döneminde vekalet yoluyla kurban kesildiğini belirterek, vatandaşları da bu konuda bilgilendirmek amacıyla stant kurulduğunu söyledi.

Vatandaşın stanttan bilgi alıp vekaletle kurban kesimi için başvuru yapabileceğini anlatan imamlar Baki ve Saylan, şunları kaydetti:

“Burada bize müracaat eden vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Vekaletle kurban vermek isteyen kişiden kurban bedeli olarak belirlenen yurt içi 690, yurt dışı 500 lirayı alıp form doldurup kendisine veriyoruz. Bizlere emanet ettiği parasını, bankaya götürüp yatırıyoruz. Parayı yatırdıktan sonra vatandaşın kurbanı Kurban Bayramında kesiliyor ve kesildikten sonra da o parayı yatıran vatandaşa kurbanının kesildiği yere ilişkin mesaj geçiliyor. Bu vekaletle kurban kesim uygulaması sayesinde vatandaşlarımız müftülüğe kadar yorulmadan bizlerden de bilgi alabiliyor ve müracaat edebiliyor.” diyerek amaçlarını dile getirdi.

Her iki stantta da Arefe Günü’ne kadar hizmet verileceği belirtildi.

bbbbtt

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-