eskort samsun

ÜNYENETHABER

KURBANLIKLAR 15 DAKİKADA VATANDAŞA TESLİM EDİLECEK

KURBANLIKLAR 15 DAKİKADA VATANDAŞA TESLİM EDİLECEK
08 Eylül 2016 - 22:39
a7ddf92a-94fb-475a-b551-afaaca082b1c
KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi amacıyla il genelinde kurban satışı ve kesiminin yapılacağı yerlerdeki hazırlıkları tamamladı.
Başkan Enver Yılmaz, kurban alım satım işlemlerinin rahatlıkla yapılması ve kesim işlemlerinin kolayca gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.
KURBANLIKLAR 15 DAKİKADA VATANDAŞA TESLİM EDİLECEK
Ünye, Fatsa, Aybastı, Gölköy, Mesudiye, Akkuş, Kumru, Kabadüz ve Çambaşı’nda bulunan mezbahalarda bayram süresince kesim yapılacağını belirten Başkan Yılmaz, veteriner hekimler kontrolünde yapılacak kurban kesimlerinin 10-15 dakikada tamamlanarak vatandaşlara teslim edileceğini ifade etti.
11 MEZBAHADA KURBAN KESİM HİZMETİ VERİLECEK
Büyükşehir Belediyesi’ne ait 11 ayrı noktada bulunan mezbahalarda kurban kesimi için hazırlıklar tamamlandı. Bayram süresince Altınordu, Ünye, Fatsa, Aybastı, Gölköy, Mesudiye, Akkuş, Kumru, Kabadüz ve Çambaşı mezbahalarıyla Altınordu Eskipazar Mahallesi’ndeki kurban satış yerine kurulacak mobil mezbaha ve açık kesim alanında kurban kesimi yapılacak.
İlçe belediyeleri tarafından tespit edilen açık kurban kesim yerlerinde de vatandaşlar kurbanlarını kesebilecek.
KESİMLER VETERİNER HEKİMLER KONTROLÜNDE YAPILACAK
Büyükşehir Belediyesi’ne ait mezbahalarda kesim yaptırmak isteyen vatandaşlar, mezbahalara başvurarak kesim için sıra numarası ve randevu alacak. Kesim için randevu alan vatandaşların kurbanlıkları, sırası geldiğinde 10-15 dakika içerisinde kesilip parçalanarak kendilerine teslim edilecek. Büyükşehir’e ait 11 kesim noktasında yapılacak kurban kesimlerinde işlemlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde sorunsuzca yapılabilmesi için 8 veteriner hekim ile 64 işçi personel görev yapacak.
ESKİPAZAR’DA BULUNAN KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANI YENİLENDİ
Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 200 bin liralık yatırımla Altınordu Eskipazar Mahallesi’ndeki satış alanını kurban satışı ve kesimi için daha düzenli bir hale getirdi.  Kurban satış ve kesim alanında çay ocağı, mescit, bekleme salonu, bay ve bayan lavabo bulunan 75 m2büyüklüğünde hizmet binası yapıldı. Zemin düzenlemesinin yapıldığı hayvan satış alanına da beton döküldü. Küçük ve büyükbaş hayvanlar için padoklar oluşturularak üzeri çelik konstrüksiyon çatıyla kapatıldı.
VATANDAŞLAR MEMNUN
Eskipazar’da bulunan kurban satış ve kesim alanının yeniden düzenlemesiyle birlikte sorunlarından kurtulduğunu söyleyen kurban satıcıları ve vatandaşlar, “Mal pazarındaki çamurdan dolayı hayvanlarımızı satamıyorduk. Hayvanlarımız için zemine beton döküldü, üzeri de kapatıldı. Yapılan tesis sayesinde bütün ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz” şeklinde konuştu.
bbbbtt
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-