eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kumru Akçadere Köyü Heyeti Ziyaret Etti

Kumru Akçadere Köyü Heyeti Ziyaret Etti
28 Ocak 2015 - 16:48

 Vali BALKANLIOĞLU’nu

Kumru Akçadere  Mahallesi Muhtarı İsmet ÖNEL, Doğayı Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Recep DERLE ile birlikte Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Kumru ilçesinde Küşnefak Kalesi çevresinde yapılmak istenen  taş ocağı yapımının bölgeyi tahrip edeceği düşüncesiyle destek istendi.

Kumru Akçadere  Mahallesi Muhtarı İsmet ÖNEL, ”Küşnefak Kalesi çevresinde yapılması düşünülen taş ocağının kurulmasına karşıyız. Taş ocağı yapımı için çok sayıda ağaç  ve fidanlar kesildi. Bölgenin tahrip edilmesini istemiyoruz. Burası mesire alanı bölgeye güzellik katacak bir yerin tahrip edilmesine karşıyız. Kesim yapılan Küşnefak Kalesi çevresinin doğal sit  alanı olma özelliğinin de kaldırıldığını öğrendik” diyerek, Vali İrfan BALKANLIOĞLU’ndan destek istedi.

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, “Kumru Akçadere  Mahallesi Muhtarı İsmet ÖNEL ile  Doğayı Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Recep DERLE bizleri ziyaret ederek, Küşnefak Kalesi diye bilinen yerde kurulacak olan taş ocağı ile ilgili sıkıntılarını dile getirdiler. Taş ocağının kurulmasıyla bölgenin kültür ve tabiat varlığının, bölgenin tahrip edileceği endişesi taşıdıklarını dile getirdiler ve bizden destek istediler” dedi ve konuyla yakından ilgilenildiğini ifade etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-