eskort samsun

ÜNYENETHABER

Diyanet Vakfı Öğrenci Evleri İçin Müftülerden Ortak Karar

Diyanet Vakfı Öğrenci Evleri İçin Müftülerden Ortak Karar
22 Eylül 2016 - 10:13

a

Eylül ayı ilçe müftüleri toplantısı il müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’nun başkanlığında tüm ilçe müftülerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İl müftülüğü ile ilçe müftülükleri arasında koordinasyonu sağlamak, uygulama birliği oluşturmak, yeni gelişmeleri değerlendirip uygulanacak proje ve yürütülen hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunmak, ayrıca hizmetlerde etkinliği ve verimliliği artırmak amacıyla her ay düzenli olarak yapılan müftüler toplantısı il müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıya il müftü yardımcıları, İsmail Geyim, Şenel Yılmaz, Seyfullah Çakır, İl müftülüğü din hizmetleri ve eğitimi şube müdürü Teyfik Çıtak ve 19 ilçe müftüsü iştirak etti.

Toplantının açılışına misafir olarak katılan Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli Din İşleri subayı Arif çelenk 15 Temmuz kalkışmasını gerçekleştiren FETÖ terör örgütü ve bu tür yapılar hakkında müftülere bir sunum yaptı. Arif Çelenk’in sunumunun ardından toplantıya geçildi.

Ağustos ayında gerçekleştirilen müftüler toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda gündemde bulunan konular sırasıyla görüşüldü.

Ordu İl Müftülüğü İki Hizmete Odaklandı; Diyanet Vakfı Öğrenci Evleri ve 4-6 Yaş Grubu Kuran Kursları Hizmetleri

Öğrenci Evleri İçin Müftülerden Ortak Karar…aa

Yapılan toplantının bir numaralı gündem maddesi il müftülüğünce yürütülen diyanet vakfı öğrenci evi hizmetleri oldu. İl müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu diyanet vakfı öğrenci evleri konusunda ilçe müftülerine bilgi verdi. Kolukısaoğlu, yaptığı bilgilendirme konuşmasında ‘milletimizin yaşadığı hain ve alçak 15 Temmuz girişimi sonrası gençliğe karşı sorumluluklarımız bir kat daha artmıştır. Bu sebeple üniversite öğrencilerimizin en büyük sorunu olan barınma ihtiyaçlarını gidermek ve onları hiçbir olumsuz akımın kucağına itmemek için ordu ilimizde seferberlik başlattık. Diyanet vakfı olarak bize ne kadar öğrencimiz müracaat ederse tamamını alacağımızı söylemiştik. Bu gün itibariyle 115 öğrencimiz bize başvurdu ve tamamının başvurusunu kabul ettik. Şu ana kadar 21 öğrenci evi temin ettik, bu sayı talebe göre artmaya devam edecek. Bu konuda bütün ilçe müftülerimiz ile birlikte hareket ederek bu hizmeti yürütmeyi amaçlıyoruz. Bu konudaki projemizi sizlere sunuyoruz. Birlikte yapacağımız bu hizmetin hayırlara vesile olmasını diliyor, sizlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Diyanet Vakfı Öğrenci evi hizmetleri ile ilgili il müftülüğünce hazırlanan projeye göre her ilçe müftülüğü en az bir öğrenci evi hizmetini eğitime destek ve gençlik hizmeti olarak üstlenecek.

Toplantıya katılan bütün müftülerin kabul ettikleri proje gereği aldıkları ortak karar doğrultusunda her ilçe müftülüğü ilçenin büyüklüğüne ve öğrenci evi hizmeti bulunup bulunmamasına göre diyanet vakfı tarafından açılan en az bir öğrenci evinden sorumlu olacak. İlçe müftülükleri sorumlu oldukları öğrenci evinin bütün giderlerini üstlenecek. Açılan diyanet vakfı öğrenci evlerinin koordinasyon ve denetimi il müftülüğü ve Türkiye diyanet vakfı tarafından sağlanacak.

Kur’an Kurslarında Birinci Öncelik 4-6 Yaş Grubu Kursları…

Toplantının bir diğer önemli gündem maddesi ise kuran kursu hizmetleri idi. Bu konuda yapılmış ve bundan sonra yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantının bu bölümünde il Müftüsü Kolukısaoğlu 4-6 yaş gurubu Kur’an kursları için il olarak bir hedef belirlediklerini ifade etti. Her ilçede bu kursun açılmasının hedefleri olduğunu belirten müftü kolukısaoğlu, ilçe müftülerine hitaben yaptığı konuşmada ‘4-6 yaş grubu Kur’an kursu hizmetlerini çok önemsiyoruz. Ordu olarak bu sene 4-6 yaş grubu Kuran kursu hizmetlerimizde topyekûn bir çalışma yapmalıyız. Bu konuda her ilçe müftülüğümüz azami gayreti göstererek bu güzel hizmeti şu ana kadar yapılmamış her noktada bir an önce milletimizin istifadesine sunmalıdır. 4-6 yaş grubu Kuran kursu açmayan ilçe müftülüğümüz kalmamalıdır’ ifadelerini kullandı.

Gündemde bulunan diğer konuların da görüşüldüğü müftüler toplantısı, alınan kararların tüm ilçe müftüleri tarafından imzalanması ile son buldu.

bbbbtt

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-