eskort samsun

ÜNYENETHABER

PERŞEMBE’ NİN İÇME SUYU VE ALT YAPISI MASAYA YATIRILDI

PERŞEMBE’ NİN İÇME SUYU VE ALT YAPISI MASAYA YATIRILDI
23 Eylül 2016 - 15:00

aa

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ile Perşembe Belediyesi bir araya gelerek, Perşembe’nin içme suyu ve kanalizasyon alt yapısını masaya yatırdı.

Perşembe İlçesi belediye binası salonunda gerçekleştirilen toplantıya Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Nurettin Karagöz, İşletmeler Dairesi Başkanı İrfan Gün, ilgili şube müdürleri ve Perşembe ilçe şefi ile belediye görevlileri, muhtarlar ve vatandaşlar katılım sağladı.

Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar yaptığı konuşmada; “İlçemize yapılan yatırımlar ve yapılacak projelerle ilgili olmak üzere meydana gelen sorunlarımızı paylaşmak üzere bir araya geldik. Perşembe ilçemizin içme suyu ve kanalizasyon alt yapısını ele alarak bugün burada masaya yatıracağız. OSKİ’den gelen heyetimiz ile ortak sorunlarımızı paylaşacağız ” dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük yaptığı konuşmada; “Perşembe ilçemizin sorunlarına çözüm bulmak adına belediye başkanımızla, muhtarlarımızla ve meclis üyelerimiz ile sık sık görüşüyoruz. Perşembe ile ilgili sorunları ve yapılması gereken müdahaleleri yapmış olduğumuz görüşmelerin ardından not alarak çözüme yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha 2 yılını dolduran yeni bir kurumuz ve siz hemşerilerimizden biraz sabır bekliyoruz” dedi.

BUGÜNE KADAR PERŞEMBE İLÇESİNE OSKİ TARAFINDAN 7 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Toplantının devamında Genel Müdür Fatih Yürük OSKİ’ nin kurumsal tanıtımı ve yaptığı faaliyetler hakkında bir sunum yaptı. Hem Ordu genelinde hem de Perşembe ilçesinde bugüne kadar yapılan yatırımlar ile birlikte gelecekte planlanan projeler hakkında bilgi verdi. 2016 yılı sonu itibari ile Perşembe’ ye 3 adet içme suyu deposu, 3 adet içme suyu pompası, 3.000 metre kanalizasyon hattı, 15.000 metre içme suyu hattı, 1 adet hızlı kum filtreli içme suyu arıtma tesisi olmak üzere toplamda 7 milyonluk yatırımın yapıldığını belirtti. Toplantının devamında Perşembe ile ilgili yaşanılan sorunlar soru cevap şeklinde sürdürülerek, toplantı karşılıklı temenni konuşmalarının ardından sona erdi.

bbbbtt

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-