eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye Sosyal Hizmet Merkezi Açılıyor

Ünye Sosyal Hizmet Merkezi Açılıyor
24 Eylül 2016 - 0:41

fbbfbf
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirli bir nufusun üzerindeki ilçelerde yürütmüş olduğu Sosyal Hizmet merkezleri her geçen gün giderek yaygınlaşıyor.
Ak Parti Unye İlce Baskani Arif Ergün yaptığı açıklamada; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni bir yapılanmaya giderek belirli bir yoğunluğun üzerindeki ilçelerde Sosyal Hizmet Merkezleri kuruyor. İlçemizde de Akkuş, Çaybaşı, İkizce ve Ünyemize hizmet verecek olan merkezin kuruluş çalışmaları başladı. Adliye binamızın yanında 4 kat 1426 m2 kapalı alandan oluşan bir binayı tuttuk. Merkezin açılması için çalışmalar devam ediyor. Bu merkez açılınca Ünye ve havzasındaki ilçelerde yaşayan yaşlı bireylere ve ailelere koruyucu önleyici destekleyici, geliştirici çalışmalar bu merkezden yürütülecektir. Ayrıca şehit yakınları ve gazilere yönelik sosyal hizmet faaliyetleri de bu merkezlerden takip edilecektir.
Kısacası bu merkezlerden gerek evde bakım ücreti talepleri, gerekse sosyal ekonomik destek talepleri için vatandaşlarımız Altınordu İlçemizdeki Merkeze gitmeerine gerek kalmayacaktır. Merkezden alınan hizmetlerin tamamı Ünye İlçemizde açılacak olan Sosyal Hizmet Merkezinden verilmeye başlayacaktır.

Başkan Ergün; Bizim bu merkezlerin açılmasındaki asıl amacımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından verilen hizmetlere Ünye ve havzasında yaşayan vatandaşlarımızın hızla ve zahmetsiz bir şekilde ulaşmalarıdır. Bu da vatandaşlarımızın en doğal hakkıdır. Tutulan binamızda çalışmalar devam etmektedir. İnşallah en kısa zaman içerisinde bu merkezi açarak milletimizin hizmetine sunacağız dedi.

bbbbtt

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-