Ünye Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Saliha YEŞİLDUMAN, 29 Eylül Dünya Kalp Günü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kalp ve Damar Hastalıkları ile mücadele etmenin önemini vurgulayarak , kişileri bu hastalıklara karşı uyarmak, kalp sağlığını koruma konusunda bilinçlendirmek, sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırabilmek ve kalp sağlığına dikkat çekmek amacıyla Ünye İlçemizde Cumhuriyet Meydanında Sağlıklı Yaşam Aracımızda sağlık ekiplerimiz tarafından broşür dağıtılarak tansiyon ölçümlerinin yapıldığını kaydetti.