eskort samsun

ÜNYENETHABER

İşkur’la 4 İlçede 76 Kişi İstihdam Edilecek

İşkur’la 4 İlçede 76 Kişi İstihdam Edilecek
02 Ekim 2016 - 18:36

ordu-da-iskur-la-4-ilcede-76-kisi-istihdam-8821041_x_2800_oİŞKUR Ünye Hizmet Müdürü Recep Özcan, İŞKUR ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolle Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Ünye, Çaybaşı, İkizce veAkkuş ilçelerinde toplam 76 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TYP kapsamında İŞKUR ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün protokol imzaladığını belirtti.

Protokolle Ünye, Çaybaşı, İkizce ve Akkuş ilçelerinde 76 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Özcan, “TYP kapsamında 2016-2017 yıllarında Milli Eğitim Müdürlüğümüze Ordugenelinde 325 kişi istihdam edilecek. Bu kapsamda Ünye’ye 40, Akkuş’a 15, Çaybaşıilçesine 11, İkizce ilçesine ise 10 kişi şeklinde bu program uygulanacak.” dedi.

Müracaatların 5 Ekim tarihine kadar alındığını söyleyen Recep Özcan, “Müracaat edecek olanlar İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr adresinden müracaat edebilecekler.” diye konuştu.

Özcan, başvuruda aranan şartlara ilişkin de şu bilgiyi verdi:

“Müracaat eden kişilerin programdan yararlanabilmesi için 19 yaşından gün alması, İŞKUR’a işsiz kaydı olması, emekli ve malul maaşı almaması, öğrenci olmaması gerekiyor. Ayrıca İŞKUR programlarından yasaklı olmaması gerekiyor. TYP kapsamında aynı kurumda iki kez 18 ay çalışabiliyor, 3 kez çalışamadığı için bu tür durum varsa bu kişiler de bu programdan yararlanamıyor. İki program arası 3 ay zaman geçmiş olması gerekiyor, müracaat edecek kişi TYP’den yararlanmış ve aradan 3 ay geçmediyse bu kişi de bundan yararlanamıyor. Eğer Milli Eğitimde daha önce çalışmışsa bu programdan yararlanması için aradan 1 yıllık bir süre geçmesi gerekiyor.”

Özcan, programın mülakatının 7 Ekim tarihinde Ünye Atatürk Anadolu Lisesinde yapılacağını, okulların temizliğiyle ilgili olan programın da 17 Ekim 2016-16 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacağını sözlerine ekledi.

bbbbtt

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-