Ünye’de dün gece yarısı saat 03:00 sıralarında PTT Merkez şubesine hırsızlık girişiminde bulunuldu.
Aldığımız bilgilere göre olay, kimliği belirlenemeyen 23-25 yaşlarında bir erkek şahıs tarafından gerçekleştirildi. Binanın çatısındaki havalandırma boşluğundan PTT’ye giren kişinin, eline aldığı yangın tüpüyle odaların kapı kilitlerini kırdığı fakat herhangi bir evrak ya da paranın çalınıp çalınmadığının henüz tespit edilemediği belirtildi.
Saat 08:00 de iş yerine gelen çalışanların olayı fark etmesi neticesinde olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Yapılan araştırma ve kamera görüntülerinden kapüşonlu bir kişinin binaya girdiği ve içeride çalınacak bir şey bulamadığı için sinirlenen soyguncunun, eline geçirdiği yangın tüpü ile etrafa zarar verdiği öğrenildi.
Soyguncu daha sonra olay yerinden kaçtı.
Soyguncunun yakalanması için çalışmalar devam ediyor.