Ülke çapında sürdürülen Fethullahçı Terör Örgütü operasyonları devam ediyor. Ordu’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 8 kişi daha önce gözaltına alınmıştı
Ordu’nun Ünye ilçesinde, FETÖ/PDY yapılanmasında ilişikleri belirlenen 1’i kadın 8 kişi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınmıştı.Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin emniyetteki sorgularının ardından 7 kişi Ünye adliyesine sevk edildi .
Öte yandan, soruşturma kapsamında 36 ayrı adreste de arama yapıldı. Aramada şüphelilere ait bilgisayar ve bazı evraklara da el konuldu.