eskort samsun

ÜNYENETHABER

“VERİM VE KALİTEYİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

“VERİM VE KALİTEYİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”
11 Ekim 2016 - 11:59

4

KARADENİZ BÖLGESİ SU VE KANALİZASYON İDARELERİ KORDİNASYON TOPLANTILARININ 5.’Sİ SAMSUNDA’DA GERÇEKLEŞTİ

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu, Samsun ve Trabzon İlleri Büyükşehir Belediyelerinin Su ve Kanalizasyon İdareleri Genel Müdürleri 5.’ si düzenlenen koordinasyon toplantısında, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde bir araya geldi.

SASKİ Genel Müdürlüğünün Atakum İlçesindeki Merkez İdare Binası Konferans Salonunda yapılan toplantıya;  SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, TİSKİ Genel Müdürü Recep Köksal, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Bakoğlu, OSKİ Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Özkan ve Suat Olgun, TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan ile SASKİ Genel Müdürlüğünden Daire Başkanları katıldı.

SAMSUN’DA KAYIP KAÇAK ORANI 7 YILDA %70’DEN %35’LERE KADAR DÜŞTÜ

Geniş katılım sağlanan toplantıda; Genel Müdür Kamil Demircioğlu ev sahibi olarak gelen heyete SASKİ Genel Müdürlüğünün faaliyetleriyle ilgili bir sunum yaptı. Demircioğlu yaptığı konuşmada, 1999 yılında yüzde 70 olan içme suyu kayıp kaçak oranını, 2016 yılında yüzde 35’lere kadar düşürüldüğünü belirtti. Atakum İlçesinde hizmet binası yerleşkesi, İlkadım İlçesi Derebahçe mahallesinde şantiye binası, 13 adet şube müdürlüğü, 13 adet ilçe şantiye binası, bin 689 adet içme suyu deposu, 208 adet içme suyu terfi merkezi, 180 adet sondaj kuyusu, 20 adet içme suyu arıtma tesisi, 14 adet atık su arıtma tesisi ve Samsun’da 3 adet derin deniz deşarj  bulunduğunu sözlerine ekledi.

BENZER SORUNLARA ORTAK ÇÖZÜM YOLLLARI ARIYORUZ

Toplantıda bir değerlendirme konuşmasında bulunan OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük , “ Karadeniz Bölgesinde birbirine yakın üç tane büyükşehir olması bizler için bir avantaj. Aynı coğrafi bölge içinde benzer sorunları yaşayan komşu su ve kanalizasyon idareleriyle birlikte, ortak proje ve fikirleri görüşerek, bölgemize olumlu yönde katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

VERİM VE KALİTEYİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ

TİSKİ Genel Müdürü Recep Köksal yaptığı konuşmada “Karadeniz Bölgesi 5’inci Su ve Kanalizasyon İdareleri Koordinasyon Toplantısında yatırım çalışmalarımız hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bu şekilde çalışmalarımızda verim ve kaliteyi artırma fırsatı yakalıyoruz. İstişarelerimize önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz” dedi.

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-