eskort samsun

ÜNYENETHABER

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

YOK BÖYLE STADYUM

YOK BÖYLE STADYUM
12 Ekim 2016 - 23:01
BAŞKAN YILMAZ’IN SÖZ VERDİĞİ BİR MEGA PROJE DAHA GERÇEK OLUYOR
 1a3d997f-93e4-4d22-b6d7-74aabeec5cd3
ORDU STADI İHALEYE ÇIKIYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 20 bin seyirci kapasiteli ve 100 milyon lira bütçeli yeni Ordu stadının 23 Kasım’da ihaleye çıkacağını açıkladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığının iki yıllık süre içerisinde yatırım programına aldığı ve 100 milyon liralık bütçesiyle Resmi Gazete ’de yayımlanan tek yatırım olan Ordu stadyumunun ihale tarihi belli oldu. Başkan Enver Yılmaz’ın 30 Mart yerel seçimlerinde söz verdiği mega projeler arasında yer alan stadyum 23 Kasım’da ihaleye çıkacak. Durugöl Spor Tesislerinin bulunduğu alanda 20 bin seyirci kapasiteli inşa edilecek Ordu stadı, 53 bin 952 m2 alanda spor kompleksi olarak inşa edilecek.
100 MİLYON LİRALIK BÜTÇESİ HAZIR
Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonrası yeni Ordu stadyumunun 23 Kasım’da ihaleye çıkacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “30 Mart yerel seçimlerinde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Projesi hazırlanan yeni stat, Bakanlıkla yaptığımız görüşmeler sonrası 100 milyon liralık bütçesiyle iki yıllık yatırım programına alınmıştı. 23 Kasım’da ihaleye çıkacak yeni stadyum sulu sistem, alttan ısıtmalı ve doğal çim saha olacak. Spor kompleksi şeklinde inşa edilecek stadımız Ordumuza hayırlı olsun” dedi.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MÜJDE
Amatör spor kulüplerine de müjde veren Başkan Enver Yılmaz, “Stadın ihalesinin ardından ve inşaat süreci başlamadan amatör spor kulüplerimiz için modern spor sahaları ve kapalı alanları hizmete açacağız. Bu kapsamda Amatör spor kulüplerimiz de modern tesislere kavuşmuş olacak” diye konuştu.
ESKİ STADIN OLDUĞU YER YEŞİL ALAN OLACAK
Yeni Ordu stadının tamamlanmasıyla birlikte şehrin içerisinde bulunan stadyumun da kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılacağını belirten Başkan Yılmaz, “Halkımıza söz verdiğimiz gibi bu alanda hiçbir yapılaşmaya gitmeyeceğiz,  şehrin tam ortasına bir meydan ve yeşil alan kazandırmış olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni stadımız Ordumuza ve tüm sporseverlere hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.
YENİ ORDU STADININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Yeni Ordu stadında; 105*68 m ebatlarında sulu sistem alttan ısıtmalı doğal çim saha, 4 adet sporcu soyunma odası, soyunma odalarından da ulaşılabilen her soyunma odası için ayrı ortalama 150 m2lik ısınma salonları, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthaneler, 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA ve FİFA Federasyonu ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan basın çalışma salonu, tv-radyo canlı yayın odaları, panoramik stüdyo, protokol fuayesinden ulaşılan üç farklı protokol ağırlama salonu, 262 kişilik protokol tribünü, 1 adet başkanlık locası olmak üzere toplam 25 adet loca, kurumsal ve standart UEFA Club ve misafir seyirci olmak üzere farklı seyirci grupları için fuaye alanları ve bu alanlarda ulaşılabilen yeterli sayıda ıslak hacim, mescit, güvenlik ve farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı ve aynı çekirdekli, saha ve deniz manzaralı 2 adet restoran alanı, ayrı çekirdekle ulaşılabilen bay-bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 adet antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 adet salon, 3 adet misafir seyirci ve 12 adet ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428 araçlık kapalı ve 126 araçlık açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı, stadyumun farklı bölümlerinde 26 adet merdiven ve 16 adet asansör bulunuyor
cdert

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P