Ünye’de çöp yeri sorunu kriz haline geldi. Kızılcakese’ye yapılmak istenen çöp ayrıştırma tesisi Ünye Kent Konseyinin ve Sivil toplum kuruluşlarının gayretleri ile iptal edilmişti.Yine Kent konseyinin üstün gayretleri ile ayrıştırma tesisinin Cevizdere mevkinde Büyükşehire ait alana yapılması yönünde karar alınmıştı.
ÜNYE’DEN BAŞKA YER YOK MU ?
Ünyelilerin ,mahalle halkının ve çevrecilerin kesinlikle Cevizdere gibi tarıma müsait bir yere çöp dökülmesine karşı duruyorlar.Bu anlamda protestolarını yapmak için Cevizderede Büyükşehirin bu projesini boykot kararı aldılar.
YANGINDAN MAL KAÇIRIYORLAR
Toplumun her kesiminden çöp projesinin yeri için tepkiler yükselirken,Ordu’yu ortak akılla yöneteceğiz diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz şimdiden yangından mal kaçırır gibi çalışmaları başlattı.Çöp yeri konusunda vatandaş daha olan biteni anlamamışken,Ordu Büyükşehirin iş makinaları alanda çalışmaya başladı.
YILMAZ HESABINI VERİR
Alel acele bölgede dolgu çalışması yapan Büyükşehir ,aynı hızı ve özeni diğer çalışmalarda göstermemesi tepkiyle ve işgüzarlıkla karşılandı.Halkı dinlenmeden işi oldu bittiğe getirmeye Büyükşehire ortak akıl bu işin neresinde diye soran vatandaşlar,bize rağmen bu işi yapacağım diyen yanlış yapar dediler.