eskort samsun

ÜNYENETHABER

Şehit er Yunus Kaymak, gözyaşlarıyla toprağa verildi

Şehit er Yunus Kaymak, gözyaşlarıyla toprağa verildi
15 Ekim 2016 - 18:50

sehidi-yagmur-altinda-5-bin-kisi-ugurladi-8861929_o
Samsun’un Çarşamba Havalimanı’na getirildikten sonra karayoluyla baba ocağı olan Ordu’nun Akkuş İlçesi’nde bulunan Çayıralan Mahallesi’ne getirilen şehit Piyade Er Yunus Kaymak’ın cenazesi, ilk önce evine götürülerek hellalik alındı. Daha sorna şehidin cenazesi, cenaze töreni için Çayıralan Mahallesi Camii’ne getirildi. Buradaki ordu-akkuslu-piyade-8990a01c251110499c3dtörene CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, aile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenazesinin araçtan alınması sırasında, görevli askerin elinden aldığı oğlunun fotoğrafına sarılan baba Cemil Kaymak, “Oğlum canım Yunusum. Biricik yavrum. Evine böyle mi gelecektin” diyerek gözyaşı döktü. Annesi Şehri Kaymak, kardeşleri ve akrabalarının sinir krizleri geçirdiği cenaze törenin de vatandaşlar sık sık ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

8 kardeşin en küçüğü olan Piyade Er Yunus Kaymak, burada ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Çayıralan Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi

sehit-er-yunus-kaymak-in-cenazesi-carsamba-havalimani-na-getirildi-1214703

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-